Son dakika Beşiktaş haberleri... Beşiktaş'ta Hasan Arat ile Serdal Adalı'nın yarışacağı seçimli olağanüstü genel kurul 3 Aralık'ta gerçekleşecek.

Seçimim yaklaşmasına kısa bir süre kala her iki aday da çalışmlarına hızla devam ediyor.

Adaylığını açıklayan ilk isim olan Hasan Arat, İHA'ya önemli açıklamalarda bulundu.

Arat,  3 Aralık tarihinde gerçekleşecek olağanüstü seçimli genel kuruldan bir hafta sonra oynanacak Fenerbahçe maçının kayıpsız geçilmesi halinde siyah-beyazlıların şampiyonluk şansının başlayacağını söyledi.

Hasan Arat'ın açıklamalarından satır başları:

''Plan ve programlarımız hazır''

Avrupa Şampiyonlar Ligi ve Asya Şampiyonlar Ligi ara verdiği anda hedeflediğimiz oyuncuları Türkiye’ye getireceğiz. Takımımıza takviye yapacağız. Bununla ilgili bir iskelet oluşturduk. Beşiktaş’ı, Beşiktaşlılar yönetecek felsefesiyle yola çıktık. O iskelette hem yönetim kurulu üyemiz hem antrenörümüz hem de bu ikisi arasındaki koordinasyonu sağlayacak arkadaşımızın hepsi çok tanınmış Beşiktaşlılar. Öncelikli futbol takımı daha sonra ilk 90 gündeki kurumsal yapılanma. Bir röntgenini çekip kulübün, gerekenleri yapacağız. Tabii bunların hepsi camiamız bize bu imkanı verdiği takdirde olacak. O yüzden ilk hedefimiz mutlaka üyelerimizin gelip oy kullanması. Oy kullandıkları takdirde camia doğru kararı verecektir. Kimsenin kontrolünde olmayacaktır. Bizim plan ve programlarımız gayet hazır bir şekilde yola çıktık. Yönetim kurulu üyelerimiz çok işinin ehli insanlar ve gelişmelere göre camiamıza verdiğimiz sözleri kısa, orta ve uzun vadeli olarak gerçekleştireceğiz.
 

''Fenerbahçe maçı çok önemli''

Vakıfbank, CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçını kaybetti Vakıfbank, CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçını kaybetti

Transfer döneminde zaten stratejik görüşme yaptığımız üç tane ana kulüp var. Bu kulüplerde hedeflediğimiz oyuncular var. Bu çerçevede bu işi çok hızlı şekilde yapacağız. Onun dışında gelişmelere bakacağız ve ara dönemi çok iyi değerlendireceğiz. Seçimden sonraki Fenerbahçe maçı, çok önemli bir maç. Camiamız bir bütün olarak orada hazır olacak. Biz de o günü çok başarılı şekilde geçtiğimiz takdirde şampiyonlukta Beşiktaş’ın ciddi bir şekilde şansı olmaya başlayacak. O yüzden pes etmek yok. Beşiktaş formasını giydiğin zaman şampiyonluğa oynarsınız. 
 

''Gerektiği takdirde risk alacağız''

Gidecek oyuncular olabilir, dinlendireceğiniz oyuncular olabilir. Bunun teknikleri vardır. Bunu yasal çerçeve içerisinde maksimum neyi yapabiliyorsak yapacağız. Gerektiği takdirde risk alacağız, onu bilin. Felsefeler aynı. Sonuçta biz kulübü yöneten insanlarız. Kararı biz veririz zaten. Beşiktaş’ta altyapıdan gelen oyuncuları oynatmazsanız taraftar motive olmaz. Beşiktaş’ın DNA’sında var. O hibrit yapıyı korumanız lazım. Yıldızlarla gençlerin bir arada oynaması lazım. En son şampiyonluğumuza bakın, yine kendi gençlerimiz vardı. O yüzden bu hibrit yapı korunacak çünkü bu yapı Beşiktaş’ın DNA’sında var.


''Kulüplerin şikayet etmemesi lazım''

Bankalar Birliği Anlaşması aslında kulüplere külfet değil, devletin çok ciddi yapmış olduğu yardımdır. Onu herkes iyi bilsin. Gelen, 'Param var' diye gelip, kulüpleri borç içine sokan yöneticiler sonucunda devlet bir yapılanma anlaşması yapmıştır. Bu anlaşma Türk Lirası’dır. Türk Lirası’nın ödeme kabiliyeti daha yüksektir, uzun vadelidir. O yüzden kulüplerin bu anlaşmadan şikayet etmemesi lazım ama vakti gelindiğinde de çıkması lazım. Çünkü gelirlerin yüzde 50’si belli şekillerde bloke ediliyor. O yüzden bir an önce çıkmakta fayda vardır.

Son olarak siyah-beyazlı genel kurul üyelerine de seslenen Başkan Adayı Hasan Arat, "Beşiktaşlı gelsin 3 Aralık’ta oylarını kullansın. Bu gidişata dur desin. Beyaz bir sayfa açsın. Beşiktaşlı sandıkları patlatsın. Beşiktaşlı ne yapacağını çok iyi bilir. Lütfen gelin oyunuzu kullanın" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: İHA