Bolu’da farklı suçlardan aranan 6 kişi kıskıvrak yakalandı Bolu’da farklı suçlardan aranan 6 kişi kıskıvrak yakalandı

TEM Otoyolu'nun Ankara istikametinde seyreden Ukrayna plakalı bir otobüs, 34 DP 7798 plakalı kamyona çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyonun kasa kapağı yerinden çıktı ve otobüsün camlarını kırarak savruldu. Kapağın savrulması sonucu 2 otomobile daha çarptı ve arkadan gelen bir başka araç da zincirleme kazaya dahil oldu. Kaza sonucunda 2'si çocuk olmak üzere toplam 8 kişi yaralandı.

Kazanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Yaralılar, sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Kazanın yaşandığı TEM Otoyolu Ankara istikametinde trafik yoğunluğu oluştu. Kaza hakkında bilgi veren otomobil sürücüsü Mustafa Yanaral, "Otobüs sağa girerek kamyona vurdu ve kamyonun kasası otobüsün sol tarafını biçti. Toplamda 5 araç kazaya karıştı. Biz öndeydik ve kamyonun vurmasıyla biz de öndekine çarptık." şeklinde konuştu.

Kazanın ardından yolun temizlenmesi ve araçların kaldırılması için çalışmalar başlatıldı. Trafik ekipleri, kaza nedeniyle oluşan yoğunluğu azaltmak için yönlendirmelerde bulundu.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Editör: Tuğçe Huy