Muğla İl Jandarma Komutanlığı ile Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri Gündoğan Mahallesi Atatürk Caddesi Jandarma Asayiş Kontrol Noktası önünde motosiklet sürücülerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimler kapsamında motosiklet sürücülerine motosiklet kullanımı esnasında koruma başlığı ve gözlüğü kullanımı, kış şartlarında motosiklet kullanımı esasları ile akşam saatlerinde motosiklet sürücü ve yolcularının reflektif yelek giyme zorunluluğu konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Ekipler ayrıca kaskı olmayan 15 motosiklet sürücüsüne kask hediye ederken, 70 sürücüye reflektörlü yelek dağıttı.

Trafik denetimlerinin ardından 470 öğrenciye uygulamalı eğitim

Zehirlendiği iddia edilen hayvanlar, belediye ekipleri tarafından kurtarıldı Zehirlendiği iddia edilen hayvanlar, belediye ekipleri tarafından kurtarıldı

Ekipler denetimlerinin ardından Gündoğan Mahallesi Nafiz Ilıcak İlkokulunda 417 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi verdi. Genel trafik kuralları, okul servislerine inme ve binme kuralları, bisiklete binme kuralları, kask kullanımı ve önemi, araçlarda emniyet kemeri kullanımı, trafikte görünürlük ile yaya ve okul geçitlerinde hareket tarzı konularında uygulamalı olarak anlatımlarda bulunuldu. Jandarma ekipleri, eğitimin ardından öğrencilere hikaye kitabi dağıttı.

Kaynak: iha