Bitcoin Düşüşten Sonra Tekrar Yükselişte: 48 Bin Dolar Seviyesini gördü

Yıllardır beklenen Bitcoin ETF onayı sonrasında beklenmedik bir düşüşe başlayan Bitcoin, yüzde 20'den fazla düşüşle 39 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Geçen haftadan itibaren toparlanmaya başlayan Bitcoin, düştüğü noktayı geride bıraktı ve 48 bin dolar seviyesini aşarak yatırımcılarını sevindirdi.

Bitcoin'in Düşüşü ve Toparlanması: Bitcoin ETF onayı ile on binlerce Bitcoin rezervi biriktiren Blackrock gibi kuruluşların sürekli olarak cüzdanlardan borsalara devasa BTC aktarması veya borsalardan cüzdanlara BTC çekmesi tedirginliğe yol açtı. Bu durum Bitcoin satışlarını artırdı ve fiyata negatif yansıdı.

Global piyasaların toparlanması ve faizlerin bu yıl düşmeye başlayacağı beklentisi ile Bitcoin fiyatı 48 bin dolar seviyesini aştı. 23 Ocak tarihinde 38.900$ olan Bitcoin, sadece 16 günde %25'ten fazla bir yükseliş yaşadı. Düşüşte long pozisyon alan yatırımcılar büyük kârlar elde etti.

10 bin liranızla bu hafta hangi yatırım aracından ne kadar kazandınız? 10 bin liranızla bu hafta hangi yatırım aracından ne kadar kazandınız?

Ethereum ve Altcoinler de Yükseliyor: Ethereum da uzun bir süre sonra 2.500$ barajını kırdı. Altcoin trendini her zaman Ethereum belirlediği için bu yükseliş pek çok kripto parayı da peşine taktı.

Bitcoin'in Geleceği: Bitcoin'in bu yükselişinin devam edip etmeyeceği ise merak konusu. Uzmanlar, Bitcoin'in 50 bin dolar seviyesini aşması halinde 60 bin dolara kadar yükselebileceğini öngörüyor. Ancak, yatırımcıların temkinli olması ve riskleri göz önünde bulundurması önemli.

Muhabir: Pınar KARAHAN