Berfin Bitirim-Muhabir

Ülkemizdeki herkesin göğsünü gururla kabartan ilk Türk astronot Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay Ajansı’nda geçirdiği günlerin ardından dünyaya geri döndü. 19 Ocak’ta başlayan uzay yolculuğumuzun ilk adımı tamamlanırken, dünyanın gözü de Türkiye’deydi.

Dragon kapsülündeki 3 ekip üyesi ile dünyaya dönen Alper Gezeravcı, Yunan medya kuruluşları tarafından yakından takip edildi.

YUNAN GAZETESİ PENTAPOSTAGNA HABER YAPTI

Yunan basınının en dikkat çeken başlığı Pentapostagna gazetesinden geldi. Yunan gazete Alper Gezeravcı ile ilgili "Yunanistan yıldızları izlerken ilk Türk astronot Dünya’ya döndü” manşetini attı. Ülkemizin başarısını yakından takip eden Yunanistan, kendi ülkelerini de eleştirdi.

DÜNYAYA DÖNÜŞ YAPTI

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) geçirdiği sürede 13 bilimsel deney yapan Gezeravcı ve diğer astronotları taşıyan Dragon kapsülü dün Florida’da Daytona Beach bölgesinde okyanusa iniş yaptı.  

Kahraman Mehmetçik vatandaşların güvenliği için çalışıyor! 25 terörist etkisiz hale getirildi Kahraman Mehmetçik vatandaşların güvenliği için çalışıyor! 25 terörist etkisiz hale getirildi

Editör: Berfin Bitirim