Berfin Bitirim-Muhabir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) grup toplantısında İBB Başkan adayını kamuoyuna duyurdu. İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Buğra Kavuncu olarak açıklandı. Bu gelişmenin ardından Buğra Kavuncu'nun kim olduğu en çok merak edilen konulardan biri oldu.

Sizler için Buğra Kavuncu ile ilgili merak edilen detayları derledik. Peki İYİ Parti İBB Başkan Adayı Buğra Kavuncu kimdir, kaç yaşında? Buğra Kavuncu'nun mesleği nedir? İşte tüm ayrıntılar...

BUĞRA KAVUNCU KİMDİR?

Buğra Kavuncu, 1973 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Hem siyasetçi hem de iş insanı olarak çeşitli başarılar elde etmiştir. Şu anda İYİ Parti'nin Genel Başkan Başdanışmanı olarak görev yapmaktadır.

Eğitim hayatına Edmenton İlkokulu'nda başlayan Buğra Kavuncu, Ankara Çizmeci İlkokulu ve Ankara Atatürk Lisesi'ni başarıyla tamamlamıştır. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümünden mezun olmuştur. Profesyonel kariyerine Kazakistan Almatı'da yapı kimyasalları alanında başlamış ve bu alanda elde ettiği bilgi ve deneyimle kısa sürede başarıya ulaşmıştır.

Murat Kurum’dan İmamoğlu’na sert çıkış! “Afetlerde yanımda olsan başka yerlere gideceğine bunları öğretiriz” Murat Kurum’dan İmamoğlu’na sert çıkış! “Afetlerde yanımda olsan başka yerlere gideceğine bunları öğretiriz”

1997 yılında USTA LLP'yi kurarak yapı kimyasalları sektöründeki önemli yatırımlarına imza atmıştır. Şirketini 2008 yılında başarılı bir şekilde satışa çıkaran Kavuncu, daha sonra BASF Yapı Kimyasalları Central Asia LLP'nin Genel Müdürlüğü ve BASF Orta Asya'nın Genel Müdürlüğü gibi önemli pozisyonlarda görev almıştır.

2010 yılında İsviçre'ye yerleşen Kavuncu, BASF Yapı Kimyasalları'nda BDT Ülkeleri Pazar Direktörlüğü ve Türkiye Pazar Direktörlüğü gibi görevleri üstlenmiştir. 2016 yılına kadar BASF Türk Kimya'da CEO olarak görev yapmıştır.

2018 yılında siyasi kariyerine İYİ Parti'de başlayan Buğra Kavuncu, İstanbul İl Başkanlığı ve Parti Sözcülüğü gibi önemli görevleri üstlenmiştir. 2023 Türkiye Yerel Seçimlerinde İstanbul Belediye Başkan adayı olarak görev alacak olan Kavuncu, parti içindeki başarılı performansıyla dikkat çekmektedir.

Editör: Berfin Bitirim