Yerel seçimler öncesinde Siyasi Partiler İl ve ilçe adaylarını bir bir açıklıyor. AK Parti İstanbul'da hem Büyükyehir Belediye Başkanını hem de İlçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Peki Sultangazi belediye başkan adayları kimler? Sultangazi belediye başkan adayları nereli, kaç yaşında?

AK PARTİ'NİN SULTANGAZİ ADAYI

AK Parti'de Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Sultangazi adayını Abdurrahman Dursun olarak açıkladı.

ABDURRAHMAN DURSUN NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

bdurrahman Dursun, 1972 yılında Adıyaman'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adıyaman'da tamamladı. Adıyaman İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Dursun, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın İl Disiplin Kurulu Üyeliğine seçilen Dursun'un siyaset hayatı da bu dönem başladı. Üç dönem AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçildi. Bu süre içerisinde Teşkilat, Seçim İşleri, Siyasi ve Hukuki İşler Komisyonlarında görev yapan Dursun, Yerel Yönetimler 2. Bölge Başkanlığı görevinde bulundu.

7 Haziran ve 1 Kasım 2016 Genel Seçimleri'nde, İstanbul 3. bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürüttü.

2009-2018 yılları arasında Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı temsilcisi olarak bulunan Dursun, İstanbul Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği yaptı.

Abdurrahman Dursun, Birlik Vakfı üyesidir ve bu vakıfta Hukukçular Kulübü Başkanlığı yapmıştır. Halen Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanlığı ve Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcılığı görevlerine devam etmektedir.

İstanbul'da faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde hukuk müşavirliği ve serbest avukatlık yapan Dursun 30 Mart 2018 de yapılan AK Parti Sultangazi 4. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığına seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir'de halka hitap edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir'de halka hitap edecek

Dursun, evli ve iki çocuk babasıdır.

Abdurrahman Dursun, 31 Mart 2019’dan sonra 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aday gösterildi. Abdurrahman Dursun 5 yıldır Sultangazi AK  Parti Belediye Başkanlığını sürdürürüyor

CHP'NİN SULTANGAZİ ADAYI KİM? NERELİ? KAÇ YAŞINDA

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2024 yerel seçimler için aday adaylık başvurusu 5 Kasım’da sona erdi. 2024 İstanbul CHP Sultangazi belediye başkan adayı açıklanmadı. Açıklandığı takdirde sitemizde olacak

MHP

MHP, AK Parti ile ittifak içinde. MHP  İstanbul'un Sultangazi ilçesinde aday çıkarmadı ve AK Parti'nin adayı Abdurraıahman Dursun'u destekliyor

İYİ PARTİ

İyi Parti henüz konuya ilişkin resmi bir açıklamada bulunulmadı. İYİ Parti'nin Sultangazi Belediye Başkan adayıyla ilgilili gelişmeleri  dirilispostası.com'dan takip edebilirsiniz.

DEM PARTİ

Dem Parti hem büyükşehirde hem de Sultangazi adayı konusunda henüz konuya ilişkin resmi bir açıklamada bulunulmadı. Konuya ilişkin gelişmeleri  dirilispostası.com'dan takip edebilirsiniz.

Not: Diğer partilerin Sultanbeyli adayları da açıklandığı zaman haberimizde bulabilirsiniz

YEREL SEÇİMLER NE ZAMAN?

Her 5 senede bir yapılan belediye seçimleri son olarak 2019 yılında yapılmıştı. Yeni yerel seçim tarihi belli oldu.

Buna göre; Yerel seçimler yani belediye seçimleri 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak.

Muhabir: NUSRET ODABAŞ