Onaylı randevu işe yaradı! Bakan Koca'dan açıklama Onaylı randevu işe yaradı! Bakan Koca'dan açıklama

Birçok insan sıklıkla küçük şeylere sinirlenir. Öfkeli insanlar sadece kendilerine zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda başkalarıyla olan ilişkilerini de bozarlar. Küçük şeylere kızmak sağlığa da iyi değildir. Siz de öfkelenme alışkanlığınız varsa ve isteseniz de bunu kontrol, bu ipuçlarıyla öfkenizi büyük ölçüde kontrol edebilirsiniz.

ÖFKENİZİ KONTROL ETMEK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Bir şeye çok kızıyorsanız derin bir nefes alıp bir adım uzaklaşmalısınız. Öfke, derin nefesler alınarak ve zihnin rahatlatılmasıyla sakinleştirilebilir.

Öfkeyi yatıştırmak için soğuk suyla banyo yapmak iyidir. Herhangi bir nedenle öfkeleniyorsanız ve zihniniz rahatsız oluyorsa soğuk suyla banyo yapmalısınız.

Günlük egzersiz yapmak aynı zamanda öfkenizi kontrol etmenize de yardımcı olacaktır. Egzersiz yapmak sağlığınızı da iyi tutar. Egzersiz öfkeyi kontrol etmenin en iyi yoludur.

Birine kızgınsanız bir süre gözlerinizi kapatarak sakinleşmeye çalışın. Gözlerinizi kapatın ve içinizden 10'a kadar sayın ve sonra sakinleşin. Bunu yapmak öfkeyi kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Öfkeyi kontrol etmek için şarkı dinleyebilirsiniz. Şarkı dinlemek zihni sakinleştirir ve öfkeyi giderir. En sevdiğiniz şarkıyı dinlemek kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Çoğu zaman kişi ancak birisiyle tartıştıktan sonra sinirlenir. Tartışmalardan kaçınmak için düşünceli konuşmalısınız. Düşünceli bir şekilde tartışın. Bunu yaparak öfkelenmeyi bırakabilirsiniz.

Muhabir: GÜLNAZ MELİSSA ÖZKAN