Berfin Bitirim-Muhabir

Bipolar bozukluk, duygudurum değişiklikleri, enerji seviyelerinde ani dalgalanmalar ve aktivite seviyelerinde belirgin değişikliklerle karakterize olmasına verilen isimdir. Bu bozukluğu anlatan sinema yapımları her dönemde dikkat çekiyor. Sizler için beğenebileceğiniz filmleri derledik.

"Silver Linings Playbook" (2012): Bu film, bipolar bozukluğu konu alır ve başroldeki karakterin duygusal zorluklarını ve hayatındaki değişimleri vurucu şekilde işler.

Cengiz Han: Kayıp mezarının gizemi Cengiz Han: Kayıp mezarının gizemi

"Infinitely Polar Bear" (2014): Mark Ruffalo'nun başrolünde yer aldığı bu film, bir baba figürünün bipolar bozuklukla başa çıkma mücadelesini ve ailesiyle olan ilişkisini anlatır.

"Melancholia" (2011): Bipolar bozukluk temalarını içeren bu film, bir düğün sırasında ortaya çıkan duygusal zorlukları ve apokaliptik bir olaya karşı verilen mücadeleyi konu alır.

Bipolar Bozukluk

"Michael Clayton" (2007): George Clooney'nin başrolde yer aldığı bu filmde, hukuk dünyasında çalışan bir adamın yaşadığı stres ve zorluklar, bipolar bozukluk temasıyla ele alınır.

"Mad Love" (1995): Drew Barrymore ve Chris O'Donnell'ın başrollerini paylaştığı bu film, genç bir kadının bipolar bozuklukla başa çıkma sürecini ve ilişkisini konu alır.

Unutmayın ki bu filmler, bipolar bozukluğu farklı açılardan ele alabilir ve bireyden bireye değişen deneyimlere odaklanabilir. Bu filmleri izlerken, bipolar bozukluğun karmaşıklığını ve bu rahatsızlığı yaşayan bireylerin deneyimlerini daha iyi anlama fırsatını bulabilirsiniz.

Editör: Berfin Bitirim