AKINCI TİHA’lar için geliştirilen yeni sistemler ve GÜRZ hava savunma sistemi, ASELSAN’ın hava savunma alanındaki teknolojik gücünü, GÖKDENİZ Yakın Hava Savunma Sistemi imzalanan ihracat sözleşmeleri ise ASELSAN'ın denizcilik alanındaki başarısını teyit ediyor.

 Suudi Arabistan'da düzenlenen ikinci WDS Savunma Fuarı'na 63 Türk firması katılıyor. ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol da fuarda yer alarak AKINCI TİHA'lar için geliştirilen yeni sistemler ve hava savunma alanındaki iş birliği imkanları hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye dosta güven düşmana korku salmaya devam ediyor! AKINCI TİHA ve Milli Seyir Füzesi ÇAKIR'dan büyük başarı... Türkiye dosta güven düşmana korku salmaya devam ediyor! AKINCI TİHA ve Milli Seyir Füzesi ÇAKIR'dan büyük başarı...

AKINCI TİHA'lar için ASELFLIR-500 ve ASELFLIR-600:

Akyol, AKINCI TİHA'larda kullanılabilecek ASELFLIR-500 ve ASELFLIR-600 gibi sistemleri fuara getirdiklerini ve bunların AKINCI'da kullanılması için çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. Bu sistemler, AKINCI TİHA'lara daha gelişmiş görüntüleme ve hedefleme kabiliyeti kazandıracak.

Hava Savunma Alanında İş Birlikleri:

Akyol, hava savunma alanında önemli iş birliği imkanları olduğunu ve GÜRZ hava savunma sistemini Türkiye'den sonra ilk defa bu fuarda sergilediklerini belirtti.

GÜRZ sisteminin bölgede ciddi bir potansiyele sahip olduğunu ve ihracat için görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.

GÖKDENİZ İhracat Sözleşmeleri:

Akyol, GÖKDENİZ deniz platformu için peş peşe ihracat sözleşmeleri imzaladıklarını da açıkladı.  Donanmamız için geliştirilen GÖKDENİZ Yakın Hava Savunma Sistemi, deniz platformlarının korunması için geliştirilmiş bir silah sistemidir.

 ASELSAN'ın WDS Savunma Fuarı'ndaki katılımı, şirketin savunma sanayi alanındaki lider konumunu pekiştirmektedir.


 

Muhabir: Pınar KARAHAN