Celal Topçu - Diriliş Postası 

Kasım 2023'te başlayan teslimatların ardından, tüm Cybertruck'lar geçtiğimiz hafta geri çağrılmıştı. Geri çağırma, ön cam silecek motorundaki sorunlara yönelikti. Ancak Tesla, ilk Cybertruck sahipleriyle iletişime geçerek, elektrikli aktarma organlarını ücretsiz olarak değiştireceğini duyurdu.

Tesla, yeni tahrik ünitesinin geliştirilmiş verimlilik ve güvenilirliğe sahip olduğunu iddia ediyor. Şirketin, tüm araçlara bu yenilemeyi uygulayıp uygulamayacağı henüz belli değil. Mevcut bilgiler, ilk dönemde Cybertruck satın alan sürücülerin bu değişimden faydalanacağını gösteriyor.

Tesla Cybertruck üç farklı motor seçeneğiyle sunuluyor: üç motorlu AWD Cyberbeast, çift motorlu AWD ve arkadan çekişli RWD model. Şirketin hangi motorları yenileyeceği belirsiz.

Tesla, mevcut tahrik ünitesinin sürüş için tehlikeli olmadığını belirtiyor. Yeni motorun sadece daha rafine bir versiyonu olduğu söyleniyor.

Tesla, diğer otomobil üreticilerinin aksine, güncellenmiş donanımları yeni bir model aracılığıyla değil, üretime hazır olduklarında halihazırda üretim bandındaki araçlara uygulamayı tercih ediyor. Bu değişim, şirketin dahili testlerle araçlarını zaman içinde geliştirme politikasını yansıtıyor olabilir.

Bilim insanları 'zihin kontrol mıknatıslarıyla' iştahı ve sosyal davranışı değiştirdi Bilim insanları 'zihin kontrol mıknatıslarıyla' iştahı ve sosyal davranışı değiştirdi

Diğer bir ihtimal de, ilk motorlarda bazı sorunların tespit edilmiş olması. Tesla, Cybertruck'ın elektrik motorunu yenileme kararını, bu sorunları çözmek amacıyla almış olabilir.

Cybertruck sahipleri, bu gelişmeyi şirketin araçlarının güvenilirliği konusunda bir adım daha attığını gösteren bir işaret olarak değerlendiriyor. Ancak sorunlar tamamen çözülene kadar, Tesla'nın Cybertruck'ın geleceğiyle ilgili endişeler devam edecek gibi görünüyor.

Kaynak: İHA