Selda Çetin - Muhabir

Kıyafetlerimizin yıkandığında mis gibi kokması hepimzin istediği bir şeydir. Yıkamada kullandığımız yumuşatıcılar içeriğindeki sağlığa zararlı katkı maddeleri dolayısı ile hem çok tavsiye edilen bir yöntem değil hem de kalıcılığı az sürüyor.

Ancak, çamaşırlarınızın güzel kokması için ütüye birkaç damla bahsedeceğimiz ürünlerden damlatarak, harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kedilerin neden özellikle 9 canı olduğu söylenir? Kedilerin neden özellikle 9 canı olduğu söylenir?

ESANSİYEL YAĞLAR

Esansiyel yağlar, kıyafetlerinize doğal ve hoş bir koku katmanın harika bir yoludur. Tercih ettiğiniz esansiyel yağın birkaç damlasını ütünüzün su kabına veya doğrudan ütü bezine damlatın.

PARFÜM VE ODA KOKUSU

Kullandığınız parfüm veya oda kokusunun birkaç damlasını da ütünüzün içine damlatın. Kıyafetlerinize kalıcı bir koku verecektir.

LİMON SUYU

Limon suyu, kıyafetlerinize ferah ve temiz bir koku katmanın harika bir yoludur. Ütünün içine birkaç damla limon suyu damlatın ve kıyafetlerinizi ütüleyin.

VANİLYA VE LAVANTA

Vanilya ve lavanta, kıyafetlerinize hoş ve rahatlatıcı bir koku katmanın harika bir yoludur. Ütünün içine birkaç damla vanilya veya lavanta yağı damlatın ve kıyafetlerinizi ütüleyin.

Kıyafetlerinizin güzel kokmasını istiyorsanız, ütünüzün içine kokusunu sevdiğiniz uçucu yağlardan birkaç damla damlatmak harika bir seçenektir. Bu yöntem, kıyafetlerinizin güzel kokmasını sağlamanın basit ve etkili bir yoludur.

Editör: Selda Çetin