İşgalci İsrail güçleri, 7 Ekim sonrası Gazze’de insanlık suçu işlerken, on binlerce sivil masumun da can kaybına neden oldu. Bu süreçte geri adım atmayan İsrail, bu durumu reddeden pişkin bir açıklamaya imza attı.

Kassam Tugayları, Lübnan'dan İsrail'e füze saldırısı düzenledi Kassam Tugayları, Lübnan'dan İsrail'e füze saldırısı düzenledi

İSRAİL’DEN SKANDAL AÇIKLAMA

O skandal açıklama, İsrail askeri sözcüsü Daniel Hagari’den geldi. Hagari, Dünya Siyonist Örgütü'nün (WZO) Acil Durum Konferansı'nda İsrail'in "Gazze halkına karşı değil, Hamas'a karşı savaştığını" söyledi.

"Bu savaştaki amacımız, asıl görevimiz rehinelerimizi kurtarmak ama aynı zamanda Gazze vatandaşlarının Hamas'tan arındırılmasını sağlamaktır" diye ekledi.

Ancak İsrail'in kuşatma altındaki bölgeye yönelik saldırılarında yaklaşık 30.000 kişi hayatını kaybetti.

İSRAİL’İN REFAH PLANI

İsrail ordusunun Refah'ta 1,4 milyon kişiye operasyon düzenleyemeyeceğini belirten Hagari “İnsanların daha güvenli bir bölgeye hareketini sağlayacağız" dedi.

Refah’taki Filistinlilerin zorla yerinden edileceği o bölgeye yönelik şiddetli saldırılar bir süredir tartışma konusu. Uluslararası toplum ve bazı ülke başkanları ise Refah’a yönelik saldırıların “felaket” olacağı görüşünde.

Kaynak: HABER MERKEZİ