Mansur Yavaş’ın her zaman ve her şart altında yanında olan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin tarafından zorla düzenlettirildiği öne sürülen tutanaklar gündem oldu. ALO 153 Çağrı Merkezi’nde kullanılan sistemdeki bir aksaklığın üstünü örtmek için çalışanlardan “etkili olan yağış sebebiyle oluşan mağduriyetlerden dolayı telefonlara cevap verilemediğini” belirtmeleri yönünde talepte bulunuldu.

Yağmur yağdığı için mağduriyet oluştuğu iddia edilen günlerdeki hava durumu sorgulaması yapıldığında,  söz konusu tarihler arasında Ankara’nın hava sıcaklığının 30 derecenin altına inmediği tespit edildi.

AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANI ORTAYA ÇIKARDI

“Skandal Mobbing”i gözler önüne seren AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Selahattin Yağcı, “Sayın Mansur Yavaş ve ekibi ABB personelinin anasından emdiği sütü burnundan getirdi. Şimdi de Yavaş’ın algı operasyonları yöneten Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, 153 Çağrı Merkezi’nde kullanılan sistemde yaşanan arızanın üstünü örtmek için cezayı çağrı merkezi personeline kestirmiş” diyerek söz konusu durumun vahametini anlattı.

“BÖYLE YÖNETİM GÖRMEDİ”

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Selahattin Yağcı, ABB personelinin sistemsel bir hatanın bedelini ödemek zorunda kalmasına tepki gösterirken, emekçilerin maaşlarından 6 Bin 500 TL’lik kesintiler yapıldığını herkese duyurdu.

Selahattin Yağcı, “Ankara, Ankara olalı böyle yönetim görmedi” diyerek yaşanan skandalı eleştirdi.

OPERATÖRLERE ULAŞILAMADI

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Selahattin Yağcı, Ankara’da 29 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde, sistemlerde yaşanan bir aksaklık nedeniyle ALO 153 Çağrı Merkezi’ni arayan binlerce Ankaralının muhatap bulamadığını hatırlattı.

 Aramaların “cevapsız çağrı”ya düşmesinin cezasını, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin’in ALO 153 Çağrı Merkezi çalışanlarına kestiğini bir kez daha hatırlatan Selahattin Yağcı, cevap verilmeyen çağrıları fırsata çevirdiğini gördüğünü belirterek, “Volkan Memduh Gültekin, ALO 153 personelinden tutanaklarda ‘etkili olan yağış sebebiyle oluşan mağduriyetlerden dolayı telefonlara cevap verilemediğini’ belirtmelerini istemiş. Ancak geçmişe dönük yapılan hava durumu sorgulamasında söz konusu tarihler arasında Ankara’nın hava sıcaklığının 30 derecenin altına inmediğini gördük” dedi ve “Sayın Mansur Yavaş ve ekibi ABB personelinin anasından emdiği sütü burnundan getirdi” diye ekledi.

“ABB’DE MOBBİNG BİTMİYOR”

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Selahattin Yağcı konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

“ABB çalışanları 5 yıldır maaşlarından, kıdem tazminatlarına, çalışma sistemlerinden, özlük haklarına kadar birçok konuda mağdur edildi. Yetmedi Sayın Yavaş ve ekibi kendi döneminden önce hizmet veren personeli baskı, zulüm ve mobbingle işlerinden attı. 

İşten çıkarmadıklarına da hakaretler edip onurları, gururları ile oynadılar. Bilindiği gibi Halk Ekmek Fabrikası’nda çalışan bir kısım personeli haksız tutanaklarla tazminatlarını bile vermeden işten çıkardılar. EGO’nun 24 personelini sürgüne gönderdiler.

“YAPILMAYAN MOBBİNG, BASKI KALMADI”

Yavaş ve ekibi tarafından ABB personeline yapılmayan işkence, uygulanmayan mobbing, baskı ve zulüm kalmadı. Yetmedi Mansur Yavaş'ın göreve geldikten sonra atadığı Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Adnan Tatlısu, bir belediye personeline küfretti. Hızını alamayan Tatlısu, belediye binasına giderek personele saldırdı.

TBMM'de 23 Nisan: Çocuk Özel Oturumu düzenlendi TBMM'de 23 Nisan: Çocuk Özel Oturumu düzenlendi

ABB İştiraki olan Halk Ekmek Fabrikası’nda çalışmak isteyen personelden 20 Bin TL ile 40 Bin TL rüşvet alındığını belgeleri ile ortaya çıkardık. Bu konunun hala takipçisiyiz. Bunca skandal vatandaşın hafızasındayken şimdi de Yavaş’ın algı operasyonları yöneten Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, 153 Çağrı Merkezi’nde kullanılan sistemde yaşanan arızanın üstünü örtmek için cezayı çağrı merkezi personeline kesti.

PERSONELİN TEHDİT EDİLDİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ

Basın yayın koordinatörü personele el yazısıyla yazılması için bir sözde tutanak veriyor. Personele herhangi bir açıklama yapmadan ‘ya yazıp imzalarsınız ya da işinize son verilir’ diye tehdit ediyor. Söz konusu tutanaklarda personele 29 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında yağmur yağmamasına rağmen hava yağmurlu yazmalarını istiyor.

Tutanağı dolduran personelinde yazdığı tutanakların fotoğraflarını çekmesine izin verilmiyor. Personel ne yazık ki maaşının yarısını Gültekin’e bırakmış. Sistemsel bir hata olmasına rağmen ceza Volkan Memduh Gültekin tarafından personele kesildi. 15 kişi böyle mağdur edildi.

Sayın Gültekin Personele ‘Ben buradan gittikten sonra hakkaniyetli biri olarak anılmak istiyorum’ demiş. Ama hiç öyle anılmayacak. 5 yıldır ne çağrı merkezinde ne de ABB’nin diğer birimlerinde sistem oturtamadılar. Personel sürekli sorunlarla uğraşıyor.”

Editör: Berfin Bitirim