Anlaşmanın detaylarında, Acunmedya, Sport1'in %50 hissesini 30 milyon Euro'ya satın alıyor. Satış, İsviçreli medya grubu Highlight Communications tarafından gerçekleştiriliyor. Anlaşma, Sport1'in daha da geliştirilmesi ve uluslararası pazara açılması için bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

Acun Ilıcalı, Sport1'i Avrupa'nın en önemli spor kanallarından biri haline getirmeyi hedefliyor. Ilıcalı'nın başarılı sporla ilgili realite formatları, Sport1'de de yayınlanacak.

Higlight Communicaticans

İlk olarak, "Exatlon" adlı spor realite yarışması Almanca konuşulan izleyiciler için uyarlanacak.

Satışın Onay Süreci: Satış işleminin tamamlanması, rekabet ve medya düzenleme kurumlarının onayına bağlı. Onaylandıktan sonra, Acun Ilıcalı Sport1'in yönetimine de dahil olacak.

Bu satın almanın önemi, Acun Ilıcalı'nın medya sektöründeki global gücünü ve etkisini artırıyor. Sport1'e de yeni yatırımlar ve işbirlikleri ile uluslararası pazarda büyüme imkanı sağlıyor.

Highlight Communications, geçen yaz Sport1'in hisselerini tamamen ya da kısmen satışa çıkarma kararı almıştı. Reuters haber ajansı, Sport1'in Acunmedya'ya satışının henüz rekabet ve medya düzenleme kurumlarınca onaylanmadığını belirtti.

IMF'den Türkiye açıklaması: Yürürlükteki reform programını destekliyoruz IMF'den Türkiye açıklaması: Yürürlükteki reform programını destekliyoruz

Muhabir: Pınar KARAHAN