İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çatalca’da ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak MHP Çatalca İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Kurum, ‘’Çatalca farklı güzelliklerin olduğu bir ilçemiz. İstanbul’umuzun göz bebeği. Çatalca’nın medeniyet yürüyüşüne katkı sağlamaya gayret gösterdik. 31 Mart’ta da Çatalca’da büyük bir coşku olacak. Çatalca’nın yanına İstanbul’un muradı da katılacak. Bir yandan Roman kardeşlerimiz için dönüşüm çalışmalarını yürütürken, diğer taraftan Çatalca’daki sosyal konutların, Çatalca’daki ulaşım sorununun, trafik çilesinin giderilmesi adına adımlarımızı atacağız.’’ dedi.

"İSTANBUL MURADINA ERECEK"

Kurum Çatalca esnafını da ziyaret etti. Murat Kurum’un sohbet ettiği bir esnaf, “Yaparsa Murat Kurum yapar. İstanbul muradına erecek. Sağlam adam Murat Kurum. İstanbul’un sizlere ihtiyacı var. İnşallah başaracaksınız. Sonuna kadar peşinizdeyiz.” ifadeleri ile desteğini gösterdi. Kurum, daha sonra ‘Roman Mahallesi Yerinde Dönüşüm Proje Alanı’ etkinliğinde Roman vatandaşlar ile bir araya geldi. Burada konuşma yapan Kurum, “Bugün buradaki Roman kardeşlerimize hatırlarsınız bundan 3 yıl önce yine buraya gelmiş ve sizlerle kucaklaşmış, hasbihal etmiştik. O gün demiştik ki biz Roman kardeşlerimize daha güzel, daha sağlam, daha güvenli yuvaları kavuşturacağız demiştik. Bugün de görüyoruz ki burada anlaşmalar tamamlanmak üzere. Bu anlaşmalar biter bitmez biter bitmez biz de Çatalca’mıza ve buradaki kardeşlerimize verdiğimiz sözü 31 Mart akşamı sizlerle birlikte tutacağız.” dedi.

‘’ÇATALCA’NIN YANINA İSTANBUL’UN MURADI DA KATILACAK’’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çatalca’da ziyaretlerde bulundu. MHP Çatalca İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Kurum, “Cumhur İttifakı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhur İttifakı memleketin ittifakıdır. Çatalca’mız her geçen gün gelişiyor, büyüyor. Çatalca farklı güzelliklerin olduğu bir ilçemiz. İstanbul’umuzun göz bebeği.‘’ dedi. Çatalca’yı önemsediklerini belirten Kurum, ‘’Çatalca’nın medeniyet yürüyüşüne katkı sağlamaya gayret gösterdik. Mesut Başkanımla el ele, omuz omuza bu hizmetleri teşkilatlarımızla birlikte yaptık. 31 Mart’ta da Çatalca’da büyük bir coşku olacak, büyük bir heyecan olacak. Çünkü artık Çatalca’nın yanına İstanbul’un muradı da katılacak.’’ diye konuştu.  Çatalca’nın her mahallesinde, her sokağında gibi izlerinin olacağını ifade eden

Murat Kurum, ‘’Bir yandan Roman kardeşlerimiz için dönüşüm çalışmalarını yürütürken, diğer taraftan Çatalca’daki sosyal konutların, Çatalca’daki ulaşım sorununun, trafik çilesinin giderilmesi adına adımlarımızı atacağız. Maalesef Büyükşehir sorumluluğundaki yollarda herhangi bir hizmet yok, herhangi bir yatırım yok. Bu hizmetlerimizi Çatalca’nın içinde yapacağımız prestij caddesiyle, sokak iyileştirmesiyle Çatalca’ya geldiğinizde huzuru, güveni göreceğiniz anlayışı yapıyor olacağız." diyerek sözlerini tamamladı.

“YAPARSA MURAT KURUM YAPAR”

MHP Çatalca İlçe Başkanlığı’nın ardından esnaf ziyaretinde bulunan Kurum’u vatandaşlar yoğun ilgiyle karşıladı. Çocuklara oyuncak hediye eden Kurum’un yanına uğradığı bir esnaf, “Yaparsa Murat Kurum yapar. İstanbul muradına erecek. Sağlam adam Murat Kurum. İstanbul’un sizlere ihtiyacı var. İnşallah başaracaksınız. Sonuna kadar peşinizdeyiz.” dedi.

“ÇATALCA’YI ŞANINIZA YAKIŞIR ŞEKİLDE YENİDEN YAPACAĞIZ”

Esnaf ziyaretlerini tamamlayan Murat Kurum, sonrasında Öğretmenler Evi Proje Alanı’nda, Roman vatandaşlarla bir araya geldi. Kurum, “Bugün buradaki Roman kardeşlerimize hatırlarsınız, bundan 3 yıl önce yine buraya gelmiş ve sizlerle kucaklaşmış, hasbihal etmiştik. O gün demiştik ki biz Roman kardeşlerimizi daha güzel, daha sağlam, daha güvenli yuvaları kavuşturacağız demiştik, bunun sözünü vermiştik. Bugün de görüyoruz ki burada anlaşmalar tamamlanmak üzere. Bu anlaşmalar biter bitmez biter bitmez biz de Çatalca’mıza ve buradaki kardeşlerimize verdiğimiz sözü 31 Mart akşamı sizlerle birlikte tutacağız. Burayı sizin şanınıza yakışır bir şekilde yeniden yapacağız ve içinde buradaki kardeşlerimizin huzurla, güvenle yaşayacağı evlerimiz olacak. Buradaki Roman kültürünün devam edeceği anlayışla sosyal donatılarımız olacak. Çocuklarımız güvenli okula gidecek, huzurla burada yaşayacak. Şimdiden konutlarımız roman kardeşlerimiz için hayırlı olsun.” ifadeleri ile kentsel dönüşüm sürecini ele aldı. Kurum, “İstanbul'un romanını yazacağımız müjdelerimizi, hep birlikte tüm kardeşlerimize açıklayalım. Her bir ilçemizde, her bir mahallemizde, çocuklarımızın geleceğe güvenle bakacağı dönüşüm projelerini gerçekleştirelim. Hep birlikte el ele, kol kola 31 Mart seçimlerinde tüm İstanbul’a bir mesaj verelim.” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Bakan Fidan'ın diplomasi trafiği Bakan Fidan'ın diplomasi trafiği

Murat Kurum’a ziyaretinde AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner eşlik etti.

Editör: Gülnaz Melissa Özkan