Gökhan Erek / Muhabir

Yeniden Refah Partisi (YRP) 31 Mart mahalli seçimlerine İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere kendi adayları ile gireceklerini açıkladı. 

Trabzon Ordu Samsun’da son durum ne? ORC’den dikkat çeken anket! Trabzon Ordu Samsun’da son durum ne? ORC’den dikkat çeken anket!

YRP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı YRP Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise Cemil Arıkan olarak kamuoyu ile paylaşıldı.

YRP’nin yerel seçim kararının, AK Parti’ye etkisinin ne olacağı kamuoyu tarafından merak edilirken; Habertürk Yazarı Nagehan Alçı, bugün kaleme aldığı yazısında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. 

AK PARTİ NEDEN RAHAT?

Nagehan Alçı, İstanbul’da yapılacak seçimlerin kıran kırana geçeceğine dair yorumların yapıldığını hatırlatarak, “AK Parti’yi son derece rahat görüyorum. AK Parti, YRP’nin kendisine rakip çıkmasının, YRP’nin, Mayıs’ta yakaladığı oy miktarını düşüreceği kanaatinde. Cumhur İttifakı içinde olmasının çarpan etkisi yaptığına inanıyor.” şeklinde konuştu. 

“FATİH ERBAKAN’A YÖNELİK OLUMSUZ DİL KULLANILMAYACAK”

Meydanlarda hiçbir şekilde Fatih Erbakan’a yönelik olumsuz bir dil kullanılmayacağını belirten Nagehan Alçı, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Hedef, tabanı Ekrem İmamoğlu karşıtlığı üzerinden Murat Kurum’a sevk etmek.”

DEM PARTİ’NİN ETKİSİ

Nagehan Alçı, AK Parti’nin rahatlığında DEM Parti’nin, Başak Demirtaş’ı engellemesine rağmen yerine partinin güçlü bir ismi olan Meral Danış Beştaş’ı koymuş olmasının da payı olduğunu vurgulayıp, “DEM tabanının en az yarısının Beştaş’a gidebileceği düşünülüyor.” dedi.

“SİYASETİN KUTUPLARI ÇOK KRİSTALİZE OLDU!”

Türkiye’de siyasetin kutuplarının çok kristalize olduğunun altını çizen Nagehan Alçı, sözlerine şu satırları ekledi, “Cumhur İttifakı, CHP, İYİ Parti ya da DEM tabanından bir oy beklentisi içinde değil. MHP’nin oylarını konsolide etmeye ve YRP’ye kayabilecekleri engellemeye odaklı.”

SEÇİM KAMPANYASININ EVRİLECEĞİ TON

Nagehan Alçı, yaşanan gelişmeler nedeniyle, AK Parti’nin seçim kampanyasının önümüzdeki günlerde daha muhafazakar ve milliyetçi bir tona evrileceğini de sözlerine ekledi. 

Muhabir: GÖKHAN EREK