Muhabir - Gökhan Erek 

İYİ Parti’de yaşanan tartışma ve iddialar her geçen gün farklı bir boyut kazanırken, istifaların ardı arkası kesilmiyor. Kamuoyu tarafından merakla takip edilen gelişmelerin, nereye varacağı veya ne gibi sonuçlar doğuracağı ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Şile’de düzenlenen istişare toplantısında yaptığı açıklamada gayri resmi bir şekilde oğlu ve eşinin hesaplarının kontrol edildiğini, söyleyerek, “Bu doğru bir bilgi. Biz, ilgili bankaya müracaat ettik, şimdi o gayri resmi bilgi resmi hale gelecek. Buradan dünkü sorulara son bir cevap vereyim, benim, oğlumun, gelinimin, yeğenlerimin, çocukluk arkadaşlarımızın, hiçbirinin bu ülkenin hiçbir belediyesiyle, ne AK Parti belediyesiyle, ne CHP belediyeleriyle herhangi bir irtibatı, iltisakı, işi, gücü yoktur. Bunu ispat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir. İspat edildiği takdirde de, ben bu politikayı tümden bırakacağım.” ifadelerini kullandı.

Belediye başkanlarına seslendi!

Belediye başkanlarına seslenen Akşener, “Ben bu işlerde olmadığıma göre, şayet partimizde bu manada iş güç yapan var ise, bunlar belediye başkanlarının bilgisi dahilinde midir? Sözcü'de, Halk TV'de, TELE1'de tebessüm edilerek sorulan soruların, cevaplarını ben kendimle ilgili verdiğime göre, şimdi ilgili belediye başkanlarına sormalarını talep ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bahçeli'den 'Saffet Sancaklı' açıklaması: Tercih kendisinindir Bahçeli'den 'Saffet Sancaklı' açıklaması: Tercih kendisinindir