Fatih Bekir Öztürk - Muhabir 

Şeytanlarla savaşan iki rahibi canlandıracak olan ikili, yeni bir macerayla kaşımıza çıkıyor. The Ritual filmi Emma Schmidt’in “gerçek” hikâyesinden ilham alıyor.

AL PACİNO, BU SEFER DOĞAÜSTÜ KÖTÜLÜĞÜN KARŞISINDA 

Dog Day Afternoon ve The Insider gibi birçok kült yapımda da rol almış olan Al Pacino The Godfather serisindeki Michael Corleone rolüyle akıllara kazınmıştı. Oskar ödüllü oyuncunun bir başka çarpıcı performansı ise Taylor Hackford imzalı The Devil’s Advocate’taki rolüydü.

The Ritual

Pacino şimdi sanılanın aksine daha farklı bir rolle, bu defa doğaüstü kötülüğün karşısında mücadele veren bir rahip olarak izleyicilerin karşısına çıkacak. Kendisine eşlik edecek bir diğer yıldız isim ise geçen haftalarda vizyona giren vampir temalı korku filmi Abigail’in yıldızı Dan Stevens olacak. Stevens, ayrıca rol aldığı büyük yapımlar olan Godzilla x Kong: The New Empire, Downton Abbey ve Beauty and the Beast ile de tanınıyor.

The Ritual 2

AL PACİNO, THE RİTUAL'DE DAN STEVENS İLE BİRLİKTE ROL ALACAK 

Yeni yapım olan The Ritual, korku filmi olmasının yanında ilhamını da gerçek bir hikayeden aldığı belirtiliyor. Buna göre hikayede Pacino ve Stevens, şeytanlar tarafından ele geçirilen bir kadını kurtarmaya çalışan özel güçlere sahip iki rahibi canlandıracak. Film hakkında verilen bir diğer ayrıntı ise her iki karakter de farklı ideolojileri nedeniyle kendi aralarında çatışma yaşayacak. Pacino’nun canlandırdığı karakter geçmişiyle uğraşırken Stevens'ın canlandıracağı karakterse kendini inancının gücünü sorgularken bulacak. 

Devid Midell'in senaryosunu kaleme aldığı The Ritual filminin yapımını ise Enrico Natale ile birlikte yönetecek. 

Politik etki ve manipülasyon: 'Dune'un Bene Gesseritleri Politik etki ve manipülasyon: 'Dune'un Bene Gesseritleri

Yapım için çalışmalar devam ediyor ancak gelecek yıl içerisinde gösterime girmesi beklense de henüz kesinleşmiş bir vizyon tarihi bulunmuyor.
 

Editör: Fatih Bekir Öztürk