31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Artvin’de kesin olmayan sonuçlara göre CHP adayı Bilgehan Erdem Belediye Başkanı seçildi.

Yüksek Seçim Kurulu’ndan Hatay ve Ordu kararı Yüksek Seçim Kurulu’ndan Hatay ve Ordu kararı

Artvin Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre CHP adayı Bilgehan Erdem kazandı.

31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde CHP adayı Bilgehan Erdem, kesin olmayan sonuçlara göre Artvin Belediye Başkanı seçildi. Erdem, bu zaferle birlikte Artvin'in ilk CHP'li belediye başkanı olma ünvanını da kazandı.

Erdem, 14 bin 495 oy alırken, AK Parti adayı Mehmet Kocatepe 12 bin 897 oyda kaldı. Seçimlerde açılan sandık oranı %100'dür.

Bilgehan Erdem kimdir?

A A 20240331 34149728 34149727 A R T V I N B E L E D I Y E B A S K A N L I G I N I K E S I N O L M A Y A N S O N U C L A R A G O R E C H P A D A Y I B I L G E H A N E R D E M K A Z A N D I

Bilgehan Erdem, 1971 yılında Artvin'de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden 1996'da mezun olan Erdem, Artvin Kazım Karabekir Lisesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak meslek hayatına başladı. Bir süre amatör ligde basketbol hakemliği de yapan Erdem, Artvin Geleneksel Boğa Güreşlerini Yayma Yaşatma ve Yaylalarını Koruma Derneğinin kurucuları arasında yer aldı, boğa güreşleri hakemliği ile boğa yetiştiriciliği de yaptı.

CHP'nin adayı Erdem, evli ve iki çocuk babasıdır.

Artvin seçim sonuçları için tıklayınız

Muhabir: Pınar KARAHAN