Gökhan Erek / Muhabir

Türkiye, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere odaklandı. Siyasi partilerde, mahalli seçimlerde gösterilecek adaylar ile ilgili çalışmalar sürüyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener, yerel seçim adaylarını kamuoyuna tanıtmaya devam ederken, bazı partiler ise adaylarını henüz açıklamadı. 

Peki Beşiktaş belediye başkan adayları kimler?

MHP BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SERKAN TOPER KİMDİR?

1979 yılında Denizli Sarayköy’de doğan Serkan Toper, aslen Kars Kağızmanlıdır. İlköğrenimine Sivas’ta başlayan Serkan Toper, sırasıyla orta öğrenim ve lise eğitimini İzmir’de ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

YSK bugünkü seçim itiraz kararlarını açıkladı! YSK bugünkü seçim itiraz kararlarını açıkladı!

2002 yılında meslek hayatına başlayan Serkan Toper, 2002-2004 yılları arasında Ankara Barosu’nda avukatlık yaptı.

2005 yılından itibaren İstanbul'da serbest olarak avukatlık yapan Serkan Toper, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Aile Hukuku, Fikir ve Sanat Eserleri ve de Medya Hukuku gibi dallarda uzmanlaştı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Spor ve Sanattan Sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Şubesi Genel Sekreterliği görevlerini yürüten Serkan Toper, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde  de Cumhur İttifakı'ndan MHP'nin Beşiktaş Belediye Başkan Adayı olmuştu.

CHP BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİMDİR?

Erzincanlı esnaf bir ailenin çocuğu olan Rıza Akpolat, 1982 yılında İstanbul’da doğdu. 

Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi’nden mezun olan Rıza Akpolat, Cumhuriyet Halk Partisi’nden İstanbul Gençlik Kolları’nda yöneticilik, İlçe Başkan Yardımcılığı, ve İlçe Başkanlığı görevlerinin akabinde İstanbul İl Başkan Vekilliği görevlerini yaptı. 

31 Mart 2019 Seçimleri’nde yüzde 73’lük oy oranı ile Beşiktaş Belediye Başkanı seçildi.

İYİ PARTİ BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİMDİR?

İYİ Parti Beşiktaş Belediye Başkan Adayı henüz açıklanmadı Aday netleşir netleşmez detayları haberimize ekleyeceğiz. 

DEM PARTİ BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİMDİR?

DEM Parti (eski adıyla HDP) Beşiktaş Belediye  Başkan Adayı henüz açıklanmadı. Aday netleşir netleşmez detayları haberimize ekleyeceğiz. 

 

Muhabir: GÖKHAN EREK