Yeni sezonda iddialı bir takım kurmak için transfer çalışmalarına devam eden Beşiktaş'ta İkinci Başkan Hüseyin Yücel, Portekizli teknik adam Jose Mourinho hakkında açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli teknik adamla masaya oturulduğunu fakat bazı maddelerde anlaşmanın sağlanamadığını dile getiren Yücel, "Bir süredir futbol kamuoyunda tartışılan Beşiktaş’ın yeni sezondaki teknik direktörü konusuyla ilgili yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek amacıyla bir açıklama yapma gereği ortaya çıkmıştır.

1200X675 Cmsv2 95B7996D 0C9D 5872 A64B 863Df247F41A 8173948

"ORTAK PAYDADA BULUŞAMADIK"

Teknik direktör çalışmalarımız kapsamında Başkanımız Hasan Arat ve transfer komitemizin de bilgisi dahilinde Jose Mourinho ile temasa geçilmiş, görüşmeler olumlu yönde ilerlemiştir. Mourinho ile futbola dair birçok konuda fikir alışverişinde bulunulmuş, görüş birliğine varılmıştır. Ancak belli maddelerde ortak paydada buluşamamamız masadan kalkmamıza neden olmuştur.

Fenerbahçe, Nick Calathes ile yollarını ayırdı Fenerbahçe, Nick Calathes ile yollarını ayırdı

"SONUNDA BÜYÜK BAŞARILAR KAZANACAĞIZ"

Mourinho ile görüşmelerimizin bir sonuca ulaşamamasının nedeni Beşiktaş'ın âli menfaatlerini her şeyin üstünde tutmamızdır. Kendi şahsi kaynaklarımızı dahi Beşiktaş’ın kendi öz kaynağı olarak gören bir anlayışla, hiçbir surette elimizi taşın altına koymaktan çekinmeden çalışmaya devam edecek, hem transfer döneminde hem de 2024-2025 sezonunda Beşiktaş ailemizi gururlandıracak işler yapacağız. Tüm bunları yaparken aklı selimden de uzak kalmayacak, bu süreçlerin sonunda mutlaka büyük başarılar kazanacağız" diye konuştu.

Kaynak: İHA