Fenerbahçe'nin başarılı savunmacısı Çağlar Söyüncü, Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde antrenmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

"Hedefimiz şampiyonluk"
Genel olarak takımın iyi bir noktada olduğunu söyleyen Çağlar, "Takım olarak iyi durumdayız. Gelmeden önce yakın arkadaşlarım iyi bir ortam olduğunu söylüyorlardı. Ben de geldim ve gördüm. Hedefimiz şampiyonluk. Taraftarlarımızla birlikte elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz" şeklinde konuştu.

"Kimin oynayacağının kararını hocamız verecek"
Mevkiindeki forma rekabetine de değinen Söyüncü, "Oturmuş bir takma geldim, bu işimi zorlaştırıyor. Herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Stoperde benimle birlikte 6 oyuncu var. Serdar Aziz ağabey yıllarca ligimizde ve Milli Takım'da oynadı. Leonardo Bonucci var. Kimin oynayacağının kararını hocamız verecek. Onun kararlarına saygı duyuyorum" ifadelerini kullandı. Oyunda eksikleri olduğunu belirten Çağlar Söyüncü, "Sene başından bu yana çok fazla oynamadım. Oynayarak daha iyiye gidiyorum" dedi.

"İlk hedefimiz Fenerbahçe'ye şampiyonluk yaşatmak"
İlk hedeflerinin şampiyonluk olduğunu dile getiren başarıl savunma oyuncusu, şu ifadelere yer verdi:
"İlk hedefimiz 6 ay boyunca iyi performans sergilemek ve uzun süredir şampiyon olmayan Fenerbahçe'ye şampiyonluk yaşatmak. İlk hedef bu, ondan sonrasına bakacağız. İşin içinde profesyonellik var, iş bizden de çıkıyor. Şu an tek konuştuğumuz şey şampiyonluk."

Konyaspor, Kasımpaşa’yı 2-0 ile geçti Konyaspor, Kasımpaşa’yı 2-0 ile geçti

"Alışma sürecimin uzun süreceğini düşünüyordum"
Takıma adapte olma süresinin kısa sürdüğünü aktaran milli futbolcu, "28 yaşına geldim, ilk defa Süper Lig'de oynuyorum. Büyük bir camiaya geldim, sorumluluklarım fazla. Hem saha içi, hem özel hayat. Alışma sürecimin Türk olmama rağmen daha uzun süreceğini düşünüyordum. Çünkü oturmuş bir takıma geldim. Hocalarım, arkadaşlarım sağ olsun kısa sürede kaynaşma oldu. İyi oyuncular var, dışarıdan göründüğü gibi kolay bir lig değil" diye konuştu.

"Durumum ilerleyen zamanda netleşir"
Sarı-lacivertli formayı sezon sonuna kadar kiralık olarak giyen Çağlar Söyüncü, sezon sonu ile ilgili yöneltilen soruya şu yanıtı verdi:
"Maddi olarak kazanç sağlıyoruz. Kazandığım paranın hakkını vermek isterim. Fenerbahçe'de de hedefim bu. Atletico Madrid ile kontratım var. 6 aylık süreç çok önemli. Mutlu sona ulaşırsak, durumum ilerleyen zamanda netleşir diye düşünüyorum."

"Euro 2024'te bizi güzel bir turnuva bekliyor"
2024 Avrupa Şampiyonası öncesi milli takımdaki forma rekabeti hakkında da konuşan Çağlar Söyüncü, "Rekabet hep olacak. Bu bizi geliştirecek. En iyi performansı veren oynayacak. Arkadaşlık çok yüksek, EURO2024'te de bizi güzel bir turnuva bekliyor. Güzel geçeceğini düşünüyorum" değerlendirmesini yaptı.

"İyi performans sergileyerek Fenerbahçe ve Türk halkına kendimi göstermek istiyorum"
Sarı-lacivertlilerde iyi bir sezon geçirerek bunu milli takıma da taşımak istediğini ifade eden 28 yaşındaki futbolcu, "Fenerbahçe'de çok yakın arkadaşlarım var. Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci, Serdar Aziz, Mert Hakan Yandaş... Onlarla konuştuğumda iyi bir ortam olduğunu söylüyorlardı. Ben de son bir senede mental olarak yoruldum. Forma süresi, sakatlıklar... Ayrıca EURO2024 geliyor. Burada iyi performans sergilemek, Fenerbahçe ve Türk halkına kendimi göstermek istiyorum."

"Başarılı olacağımıza inanıyorum"
Fenerbahçe'de başarılı olacaklarına inandığını söyleyen Çağlar, "Takımda olumsuz bir hava olup olmadığını net bir şekilde söyleyemem. Ben sezon başından beri burada değilim. Her zaman objektif olarak toplantılarımızı yapıyoruz. Uzun bir maraton, her şey olabilir. Başarılı olacağımıza inanıyorum, bunu yapabilecek kapasiteye sahibiz" açıklamasını yaptı.

"Burada olmaktan dolayı mutluyum"
Transfer sürecini anlatan Çağlar Söyüncü, şu ifadelere yer verdi:
"Transfer sürecim yaklaşık üç hafta sürdü. Bir gün 'Bitti' deniyor, ertesi gün görüşmeler devam ediyor. Mental olarak süreç yordu. Biz de saygı gösterdik. Mutlu sona ulaştık, mutluyuz. Burada olmaktan dolayı mutluyum."
 

Editör: Bora Akyol