Türkiye yerel seçimlere girerken genel seçimlerle ilgili canlı yayında çarpıcı bir açıklama geldi. Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan genel seçimi Kılıçdaroğlu'nun kazanması durumunda ne yapacağını bilmeyen bir gurubun devlet yönemine geleceğini açıkladı.

PARTİ DEVLETİ GİBİ BAKIYORLAR

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, SÖZCÜ TV ekranlarında açıklamalarda bulundu. Arıboğan, "Seçimi Kılıçdaroğlu kazansaydı, Türkiye’nin 20 yıldır dış politikada ne yaptığını hiç bilmeyen bir grup gelip Türkiye’nin yönetimine geçecekti. Yani çok anormal bir durum var. Belli konularda bilgi paylaşımı, devletin ne olduğunu bilmiyorlar. Parti devleti gibi bakıyorlar, böyle değil. Devlet başka bir şeydir. Bunun parçası olmak zorunda diğer parti liderleri" dedi.

"KILIÇDAROĞLU EKİBİ YEREL SEÇİMLERDE BAŞARISIZLIK İSTİYOR"

"CHP'nin en büyük problemlerinden birinin kendi içerisindeki kavganın hep çok büyük olmasıdır" diyen Arıboğan, "Gerçek bir ürkülen, korkulan yukarıdan aşağıya bir hiyerarşi olmadığı için, kendileri nunlara demokrasi adını veriyorlar. Şu anda çok eminin, Kılıçdaroğlu ekibinin içerisinde yerel seçimlerde bir başarısızlık alsınlar, görsünler günlerini diyen çok insan vardır" ifadelerini kullandı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden Dünya Bankası finansmanıyla ilgili iddialara yalanlama! Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden Dünya Bankası finansmanıyla ilgili iddialara yalanlama!

Editör: Nusret Odabaş