Nihat Nasır - Muhabir

2004 yılında ilk filmiyle sinemaseverlerin kalbini kazanan "G.O.R.A.", bilimkurgu ve komediyi ustalıkla harmanlayan bir yapımdı. Serinin devam filmleri olan "A.R.O.G." ve "Arif V 216" de büyük beğeni toplamıştı. Şimdi ise 20 yıl sonra, "Gora 4 Gora" ile serinin yeni bir macerası başlıyor.

Cem Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Üzgünüm, daha fazla bekleyemem Netflix Türkiye. 20 yıl sonra gelen lezzet!" diyerek heyecanı doruk noktasına taşıdı. Paylaşımına, 216 robotunun ve Garavel Usta'nın silüetlerinin yer aldığı, bilimkurgu atmosferini yansıtan bir afiş de eşlik etti. Afişte yer alan "The best revenge is massive success" (En iyi intikam başarıdır) sözü ise filmin ne kadar iddialı olacağına dair bir ipucu veriyor.

Bülent Ortaçgil, sanat hayatının 50. yılını sahnede kutlayacak Bülent Ortaçgil, sanat hayatının 50. yılını sahnede kutlayacak

Filmin oyuncu kadrosu, sinopsisi ve yapım ekibi hakkında henüz net bilgiler bulunmuyor. Ancak 20 yılın ardından serinin ikonik karakterlerinden Garavel Usta'yı canlandıran Özkan Uğur, Bob Marley Faruk'u canlandıran Rasim Öztekin ve Rendroy'u canlandıran Erdal Tosun'un vefat etmiş olmaları, "Gora 4 Gora"nın nostaljik bir atmosfer yaratacağını da gösteriyor.

Filmin yayın tarihi de henüz netleşmedi. Ancak Cem Yılmaz'ın Instagram'da "20. Yıl" notuyla yaptığı paylaşım, filmin 2024 sonbaharında yayınlanabileceğini düşündürüyor.

"Gora 4 Gora", Cem Yılmaz'ın son yıllarda Netflix'te yayınladığı "Erşan Kuneri" dizisinin başarısının ardından, platformda yeni bir heyecan dalgası yaratacak gibi görünüyor. 

Siz "Gora 4 Gora" hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu geri dönüşü heyecanla bekliyor musunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın!

Editör: Nihat Nasır