DEM'in İstanbul'da yaşadığı gecikmenin bir benzeri, Karabük'te CHP'nin başına geldi. YSK'nın 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için aday listelerinin teslim süresi 17.00'de sona erdi.

CHP, aday listesini geç teslim etti

Ancak, CHP Karabük Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz, belediye başkanlığı, belediye meclisi ve il genel meclisi üye adaylarının listesini saat 17.02'de İlçe Seçim Kurulu’na teslim etmeye çalıştı.

Son karar seçim kurulunda

Listeyi geç teslim etmeleri nedeniyle İl Seçim Kurulu, alındı makbuzu vermedi ve son kararın seçim kurulunda olduğunu bildirdi.

YSK Çankırı itirazlarını karara bağladı YSK Çankırı itirazlarını karara bağladı

Listeler kabul edildi

İlçe Seçim Kurulu listeyi geç getirdiklerinden dolayı alındı makbuzu vermezken, CHP’liler duruma itiraz etti. Toplanan İl Seçim Kurulu'nda listeler oy birliğiyle kabul edildi.

Kurul toplantısı sonrası açıklama yapan CHP İl Başkanı Vedat Yaşar, partileri adına üzücü bir olay yaşadıklarını belirterek, diğer partilere demokrasi adına teşekkür ettiklerini söyledi. Yaşar, "Kapıdan normal saatte girildi. Ancak güvenlikten geçerken yaşanan gecikme, buraya gelirken yaşanan aksaklıklardan dolayı bir gecikme diyelim" ifadelerini kullandı.

CHP Belediye Başkan Adayı Bayram Karadağ da, demokrasi dersinde kendilerine destek veren diğer partilere teşekkür ederek, şunları söyledi:

Cumhuriyet Halk Partisi bu seçimde kendi mücadelesini yapacak. Herkes Karabük'ün nasıl daha iyi olabileceğini anlatacak. Cumhuriyet Halk Partisi olmadan bir seçim olmazdı. Çünkü bu ülkenin taşında toprağında CHP vardır.

CHP MUDANYA'DA SEÇİME GİREMEYEBİLİR

İtirazlar kabul edilirse; CHP, Mudanya’da seçime giremeyebilir. 

CHP'DE BİR SKANDAL DA BALIKESİR'DE


CHP İvrindi İlçe Başkanı Ayhan Aslanbey, adaylık için gerekli evrakları ilçe seçim kuruluna teslim etmedi. 

Belediye Başkan Adayı Ali Kundakçı, “Bana kumpas kuruldu” dedi.

MANİSA VE KARABÜK'TE DE SEÇİME GİREMEME TEHLİKESİ


CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in memleketi Manisa'nın Saruhanlı ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı ve adayı Zeki Bilgin'in adaylık başvurusu ve meclis üyeliği listesi, 8 dakika gecikince ilçe seçim kurulu tarafından reddedildi. İtirazların sürdüğü ilçede, yarın toplanacak ilçe seçim kurulunun kesin kararı vermesi bekleniliyor. Öte yanda benzer bir olay da Karabük'te yaşandı. CHP Karabük'te merkez aday listelerini süre dolduktan sonra teslim etti. Seçime girememe tehlikesi yaşayan CHP, nihai kararı bekliyor

FOÇA'DA MECLİS LİSTESİ İSTİFASI


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından açıklanan İzmir'deki Foça Belediyesi Meclis üyeliği listesi krize sebep oldu. Foça İlçe Başkanı Esen Çeşmeci ve Yönetim Kurulu üyesi 8 kişi istifa etti.


 

Editör: Nusret Odabaş