Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Tunceli’de CHP eski Milletvekili Kamer Genç’in 8. ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma programında konuştu. Özel, DEM Parti ve CHP arasındaki ilişkiye değinerek, DEM Parti’nin kendilerinden randevu istediğini ifade etti ve “DEM Parti resmi bir partidir, her parti gibi gözler önünde ilişki içindeyiz” dedi.

“HİÇBİR SİYASİ PARTİ BİZİM GÖZÜMÜZDE ŞEYTAN DEĞİLDİR”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel resmi olarak DEM Parti ile ilgili önemli ifadelerde bulunarak “Gözler önünde ilişki içindeyiz” dedi.

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanı istifalarını duyurdu! İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanı istifalarını duyurdu!

Özgür Özel’in açıklamasında dikkat çeken ifadeler şu şekilde:

“Bir yandan da iktidar partisinin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, işi gücü bırakmış CHP ile uğraşıyor. Sürekli tutturmuş, ‘DEM, DEM, DEM’ diyor. Buradan açıkça söylüyoruz: Meclis’teki grubu bulunan hiçbir siyasi parti ve bu milletten oy alan hiçbir siyasi parti bizim gözümüzde şeytan değildir. Randevu istediler, verdik, geldiler, görüştük.

“GÖZLER ÖNÜNDE İLİŞKİ İÇİNDEYİZ”

Seçimlerini yaptılar, tebrikleşmeye, hayırlısı olsun ziyaretine gittik. Şuradan ilan ediyoruz ki bizim DEM Parti ile Tayyip Bey istemiyor diye ilişkimizi koparacak kadar seçmenine saygısız değiliz. Ama yine buradan ilan ediyoruz ki DEM Parti ile gözünüzün önünde ne ilişki kuruyorsak onu kuruyoruz.

Yani, ‘Kapalı kapılar ardında konuşuyorlar. Gizli anlaşmalar yapıyorlar, şunu yapıyorlar, bunu yapıyorlar...’ Bunların hepsi, Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim yalanından ibarettir. DEM Parti resmi bir partidir, her parti gibi gözler önünde ilişki içindeyiz”

Editör: Berfin Bitirim