Berfin Bitirim-Muhabir

31 Mart yerel seçimlerine sayılı gün kala gündemin en sıcak konularından biri CHP’nin Hatay adayı olmaya devam ediyor. CHP’nin Hatay’da tepki çeken ve protestolarla karşılanan Lütfü Savaş’ı bir kez daha aday olarak açıklaması eleştirileri de beraberinde getirmişti.

Gelen tepki ve eleştirilerin akabinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Hatay için yeni bir karar verip vermeyeceği merak edilirken, AHBAP derneği ile birçok insana yardım ulaştıran Haluk Levent’in adı anılmaya başlandı.

HALUK LEVENT HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLACAK MI?

CHP’nin Hatay adayı olarak Haluk Levent’i göstereceği iddiaları yayılırken gazeteci İsmail Saymaz konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.

İsmail Saymaz bugün sosyal medya platformu Twitter (yeni adıyla X) üzerinden yapmış olduğu açıklamada Haluk Levent ile yaptığı konuşmaya dikkat çekti.

İsmail Saymaz konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Haluk Levent’le konuştum. CHP’nin üç gün önce kendisine Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı teklifi getirdiğini söyledi. Levent, bana şunları anlattı: ‘AHBAP başkanıyım. Üyelerime ve bizi destekleyen herkese siyaset dışı kalacağıma dair sözüm var diyerek, kabul etmedim’”

Editör: Berfin Bitirim