Berfin Bitirim-Muhabir

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için zaman giderek daralırken, Cumhuriyet Halk Partisi’nde gerilim yükseldi. Belediye başkan adaylarını belirleme sürecinde yaşanan sıkıntılar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerin aday gösterilmediği iddialarının ortaya çıkmasının ardından partideki bazı isimlerden açıklama geldi.

CHP Medya, Planlama ve Sosyal Medya Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem’de isyan eden isimlerden biri oldu.

MURAT ONGUN’A YÜKLENDİ

Eren Erdem, Bülent Tezcan, Muharrem Erkek ve Onursal Adıgüzel'i işaret ederek 'Belediyelere çöküyorlar' sözleriyle öne çıkmıştı. Bu açıklamaların ardından Eren Erdem, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sağ kolu olan Murat Ongun'a hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen mazbatasını aldı Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen mazbatasını aldı

KÜFÜR ETTİĞİNİ İDDİA ETTİ

Eren Erdem, Murat Ongun’un CHP için “Bu s….tiğimin partisi dernek olsa da ülke kurtulsa” ifadelerini kullandığını iddia etti.

Eren Erdem İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığıyla ilgili olarak ise, “Mehmet Cengiz’in, 5’li çetenin adamlarını “belediye başkan adayı” yapma noktasında attığınız her adımda ensenizdeyim.” İfadelerini kullandı.

“AĞZIMI AÇTIRMA”

Eren Erdem sosyal medya platformu Twitter ( yeni adıyla X) üzerinden açıklamalarda bulundu. Erdem şu ifadeleri kullandı:

Saraçhane’nin maaşlı trolleri, zevzek ve gevezeleri beni Twitter’da TT yapmış. Ulan oğlum! Ben, Bu parti için mahpus yatmışım. Sizin gibi maaşlı beslemelerin propagandasıyla vitesi geriye takmam. Mehmet Cengiz’in, 5’li çetenin adamlarını “belediye başkan adayı” yapma noktasında attığınız her adımda ensenizdeyim. Murat Ongun; itini köpeğini paralı trollerini üstümden çek! Sen, CHP için “bu s….tiğimin partisi dernek olsada ülke kurtulsa” diyen adamsın! Çek itini köpeğini, ağzımı açtırma!”

Editör: Berfin Bitirim