CHP il binasının satın alınmasına dair olduğu ileri sürülen, valiz ve çantalarla getirilen paraların sayılmasıyla ilgili görüntülere ilişkin soruşturma sürüyor. Eski CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelerek ifade verdi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kapımız açık'' demişti: Özgür Özel'den açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kapımız açık'' demişti: Özgür Özel'den açıklama!

Kaftancıoğlu'nun "şüpheli" sıfatıyla verdiği savcılık ifadesi ortaya çıktı. Kaftancıoğlu, ofise giden paranın nereden temin edildiğini bilmediğini söyledi. Kaftancıoğlu, savcının makbuz kesilip kesilmediği sorusuna ise "Bilmiyorum" cevabını verdi. Kaftancıoğlu, İmamoğlu inşaatın genel müdürü Tuncay Yılmaz ile ilgili de, "Neden ve hangi amaçla orada olduğuna dair en ufak bir ilgim ve fikrim yoktur. Tuncay Yılmaz'ın orada olması bana da garip gelmiştir" dedi.

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Onur Öksel ise “şüpheli” sıfatıyla sabah saatlerinde ifade vermişti. Öksel, parayı bir çanta içinde Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin'in verdiğini söyledi.

"GÖTÜRME AMACIMI BİLEMDEN PARAYI TESLİM ETTİM"

Öksel ifadesinde "Başkanın şahsi olayı olduğunu düşündüm, götürme amacımı bilmeden parayı gidip teslim ettim" dedi.

Soruşturma kapsamında, Karsal Örme Şirketi sahibi iş insanı Hüseyin Köksal'ın şoförü Servet Aydın, Küçükçekmece Belediye Başkanı'nın oğlu Serkan Çebi, Maltepe Belediye Başkanı'nın Danışmanı olduğu belirtilen Melih Morsümbül de ifadeye çağrıldı.

CHP İstanbul Milletvekili Turan Taşkın Özer de ifadeye çağrılan isimler arasında yer alıyor 

Editör: Ela Duyar