Gökhan Erek / Muhabir

Mahalli seçimlere sayılı günler kala siyaset arenasında hareketli dakikalar yaşanıyor. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in, CHP’nin 38. Kurultayı’nda genel başkan adayı olarak yaptığı konuşmada HDP Eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’a selam göndermesi tepkilere neden olurken; Özel, DEM Parti ile ilişkilerin şeffaf bir şekilde yürütüleceğini de ifade etmişti. 

Yaşanan gelişmeler CHP ve DEM Parti tarafından ittifak olacağı şeklinde yorumlanırken; Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın, DEM Parti İBB başkan adaylığını açıklaması ise dikkat çeken hususlardan biri oldu.

DEM PARTİ SİYASET OYUNUNU SONUNA KADAR SÜRDÜRECEK!”

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür, bugün kaleme aldığı yazısında DEM Parti’nin yakaladığı siyaset oyununu, sonuna kadar sürdürecek göründüğünü belirterek, “Araya Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın girmesi de bu oyunu daha sürdürülebilir kıldı.” dedi.

AÇIKLAMANIN 5 GÜN SONRA YAPILMA GEREKÇESİ NE?

Mahmut Övür, DEM Parti yönetiminin, İstanbul’da aday çıkarma kararı verdiği halde açıklamasını 5 gün sonrasına bıraktığını hatırlatarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Neden acaba? Siyaset konusunda çok iddialı ve kararlı olduğuyla övünen bir parti, neden aday belirlemekte bu kadar zorlanıyor? CHP'yle pazarlığı mı yükseltiyor yoksa farklı bir hesapları mı var?”

CHP’nin gizli pazarlığı ifşa oldu! CHP’nin gizli pazarlığı ifşa oldu!

“DEMİRTAŞ’IN AMACI KENDİNİ HATIRLATMAK MI YOKSA…”

HDP Eşbaşkanlığı yaptığı günden itibaren, başta çözüm süreci olmak üzere; bütün demokratik süreçleri sabote etmekte mahir olan Selahattin Demirtaş'ın devreye girmesinin, ilk bakışta ezber bozuyor görünse de şüphe çeken bir durum olduğunu vurgulayan Mahmut Övür, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Acaba amaç sadece kendini hatırlatmak mı yoksa İmamoğlu'nu DEM yükünden kurtarmak mı?”

Muhabir: GÖKHAN EREK