Mehmet Akif Çavdarlı - Diriliş Postası 

Frank Herbert'in destansı eseri, yıllarca sinemaya uyarlanmaya çalışılsa da ancak David Lynch tarafından 1984 yılında beyaz perdeye taşınabilmişti. 2021'de Denis Villeneuve'nün yeniden yorumladığı yapım, pandemi döneminde büyük beğeni toplamış ve gişede başarılı bir performans sergilemişti. Devam filmi 2024 yılında vizyona girdikten sonra en yüksek hasılatı elde eden yapımlardan biri olmuştu.

"Dune: Messiah", Paul Atreides'in hikayesini ve Fremen topluluğundaki yükselişini konu alacak. Başrolde Timothée Chalamet'in yanı sıra Zendaya, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken, Anya Taylor-Joy ve Dave Bautista gibi ünlü oyuncular da yer alacak. Villeneuve ayrıca Legendary için Annie Jacobsen'ın kitabından uyarlanacak bir başka film projesi üzerinde çalışıyor.

Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Depremde tahrip olan Zincirli Bedesten'in restorasyon çalışmaları ne durumda? Depremde tahrip olan Zincirli Bedesten'in restorasyon çalışmaları ne durumda?

Denis Villeneuve'un heyecanla beklenen yeni filmi 18 Aralık 2026'da prömiyer yapacak. Sinemaseverler, "Dune: Messiah"ın heyecan verici serüveninde Paul Atreides'in macerasını takip edecekler.
 

Editör: Mehmed Akif Çavdarlı