Gökhan Erek / Muhabir

Gazeteci Enver Aysever, youtube kanalından yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Koç Grubu ile uzlaştığına dair dikkat çeken iddialarda bulundu.

DEM'den ''Dersim'' provokasyonu: Tunceli Belediyesi'nin adını değiştirdiler DEM'den ''Dersim'' provokasyonu: Tunceli Belediyesi'nin adını değiştirdiler

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un geçtiğimiz günlerde başkanlığı bırakacağına dair yaptığı açıklamayı hatırlatan Aysever, “Rıza Akpolat'ın güçlenmesine, birkaç sembolik alevinin meselenin içine konulmasına kadar Ekrem Bey, Karadeniz'deki büyük bir gücü de arkasına alarak, Koç Grubu ile de uzlaşarak müthiş bir hazırlık yapıyor.” şeklinde konuştu. 

“YENİ BİR CUMHURBAŞKANI OLACAK”

İmamoğlu’nun, Koç Grubu'nun desteği ile Türkiye'de yeni bir cumhurbaşkanı olacağını dile getiren Enver Aysever, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Çünkü Erdoğan'ın artık saray rejimi, Türkiye'deki sermayenin de katlanamayacağı bir yere geliyor. Ya Erdoğan, başta Koç Grubu olmak üzere herkese yeniden büyük tavizler verecek ya da bu iş tartışılacak.”

“FENERBAHÇE’NİN ÇIKARLARI İÇİN YANYANA GELEBİLİRLER”

Baba Rahmi Koç ile oğul Ömer Koç’un, Ali Koç'a 'Senin yüzünden devlet ile aramız açılıyor. Senin yüzünden Ekrem Bey'in Karadeniz'le aramız açılıyor. Bırak artık Fenerbahçe sevdasını.' dediklerine dair düşüncesinin olduğunu aktaran Enver Aysever, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Ali Koç da bu yüzden söyledi. Çünkü Ekrem İmamoğlu Trabzonspor'un yönetim kurulundaydı. 2011'deki Fetullahçı soruşturma 3 Temmuz meselesinde Ekrem İmamoğlu spor yorumculuğu yapıyordu. Samanyolu ya da Kanaltürk'te. Orada Fenerbahçe'nin şikeci olduğunu, Fenerbahçe yerine Trabzon meselesini gündeme getirmişti. Şimdi Ali Koç, Fenerbahçe'nin çıkarlarını korurken Ekrem İmamoğlu ile yanyana gelebilir.”

Muhabir: GÖKHAN EREK