Partiler, 31 Mart 2024’de gerçekleşecek olan yerel seçimleri için belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Cumhur İttifakı İstanbul adayı Murat Kurum olurken, Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı da Ekrem İmamoğlu oldu. Böylelikle  bu partilerin İstanbul ilçe belediye başkan adayları tek tek belli oldu. Bazı partiler ise henüz adaylarını açıklamadı.Peki, Eyüpsultan belediye başkan adayları kimler? Eyüpsultan belediye başkan adayları nereli, kaç yaşında? İşte detaylar…    

AK PARTİ EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKANI ADAYI DENİZ KÖKEN KİM? 

YSK'da seçim mesaisi devam ediyor: 22 başvuru ele alındı! YSK'da seçim mesaisi devam ediyor: 22 başvuru ele alındı!

Ordu'da 1964 yılında hayata gözlerini açan Deniz Köken, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden başarıyla mezun oldu. 1994 yılında Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı olarak yerel yönetimdeki kariyerine adım atan Köken, 1999-2002 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, İBB Bütçe Komisyonu Üyeliği ve İBB Tarife Komisyonu Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulundu.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nde 2009-2014 yılları arasında Genel Sekreter olarak görev alan Köken, 2014-2018 yılları arasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini üstlenirken aynı zamanda Gaziantep OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Halihazırda Eyüpsultan Belediye Başkanı olarak görev yapan Deniz Köken'in üç çocuğu bulunmaktadır.

 CHP EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKANI MİTHAT BÜLENT ÖZMEN BAŞKANI ADAYI KİMDİR? 

Mithat Bülent Özmen, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde siyaset bilimi ve kamu yönetimi eğitimi aldı. AB Jean Monnet Bursiyeri olarak University of Kent, Brussels School of International Studies'den uluslararası ilişkiler yüksek lisans derecesi elde etti. Doktorasını bankacılık ve finans alanında tamamladı.

İş hayatına 1992 yılında T.C. Dışişleri Bakanlığı'nda başlayan Dr. Özmen, 1994 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu'na katıldı. Zaman içinde hem banka ve finans kuruluşlarında hem de reel sektörde üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. En son olarak enerji sektörünün önde gelen holdinglerinden birinde CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı. Aynı zamanda Doğal Gaz İthalatçıları Derneği (GAZİD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Dr. Mithat Bülent Özmen, çeşitli üniversitelerin MBA ve yüksek lisans programlarında risk yönetimi, finansal yönetim, finansal piyasalar ve kurumlar dersleri verdi. Ayrıca finans alanında yayımlanan bir kitabı bulunmaktadır.

    

İYİ PARTİ EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKANI ADAYI EMEL BİLENOĞLU KİMDİR? 

31 Mayıs 1971 tarihinde Bartın’ın Amasra İlçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Paşabahçe İlkokulunda tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini Kandilli Kız Lisesi'nde tamamladı. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nde aldı. 1993 - 2006 yılları arasında çeşitli kurumsal firmalarda tasarım müdürlüğü ve koordinatörlük görevlerini başarıyla yürüttü. 2006’dan 2014 yılına kadar kendi firmasında çalıştı ve Türkiye’nin önde gelen firmalarının tasarım danışmanlığını sürdürdü. Şu anda, gıda sektöründe faaliyet gösteren kendi firmasında tasarım danışmanlığı ve kurumsal danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Emel Bilenoğlu, evli ve 2 çocuk annesidir. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden İstanbul İli, Eyüp Sultan İlçesi Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

MHP

MHP, AK Parti ile ittifak içinde. MHP  İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde aday çıkarmadı ve AK Parti'nin adayı Deniz Köken’i destekliyor.

DEM PARTİ

Dem Parti hem büyükşehirde hem de Eyüpsultan adayı konusunda henüz konuya ilişkin resmi bir açıklamada bulunulmadı. Konuya ilişkin gelişmeleri  dirilispostası.com'dan takip edebilirsiniz.

Not: Diğer partilerin Eyüpsultan adayları da açıklandığı zaman haberimizde bulabilirsiniz

Muhabir: Merve Dere