Muhammed Durak - Muhabir 

Meşalenin 8 Mayıs'ta Marsilya'ya ulaşması planlandığını bu nedenle söz konusu etkinlikte 6 bin polisin görevlendirildiği ifade edildi. 

Konuya ilişkin La Provence gazetesine konuşan Darmanin, Olimpiyat meşalesini taşıyan, 19. yüzyıldan kalma yelkenli tekne Belem, 8 Mayıs'ta Marsilya'ya ulaştığında çok sayıda deniz polisi ve bomba imha ekibinin hazır bulunacağını belirtti. 

Darmanin, güvenlik personelinin sayısının artırılmasının kent için kayda değer bir çaba olduğunu vurguladı.

Gürcistan meydan okumuştu... ABD'den yaptırım kararı gecikmedi! Gürcistan meydan okumuştu... ABD'den yaptırım kararı gecikmedi!

Meşalenin gelişi esnasında 6 bin polisin bölgede görevli olacağını kaydeden Darmanin, "Meşaleyi karşılamak için her şey yüzde 99 oranında hazır.” ifadesini kullandı.

Darmanin, hava şartları haricinde Olimpiyat Oyunları'nı ya da ateşini etkileyecek herhangi bir tehdidin olmadığını belirtti.

Geleneksel meşale yakma töreni, 16 Nisan'da olimpiyatların doğum yeri olan Yunanistan'daki Olimpia Antik Kenti'nde yapılmıştı.

Marsilya'ya 8 Mayıs'ta ulaşması planlanan meşalenin Fransa'daki turu, 26 Temmuz'daki açılış töreni sırasında olimpiyat ateşinin Paris'te yakılmasıyla sona erecek.

Editör: Muhammed Durak