Murat Kurum canlı yayında masasındaki son anketi paylaştı Murat Kurum canlı yayında masasındaki son anketi paylaştı

Seçimi 52 gün kala siyaset arenası iyici ısındı. Partiler adaylarını açıkladı, açıklanan adaylar sahaya indi. İstanbul sonucu en çok merak edilen yer. AK Parti ve Cumhur İttifakı İstanbul'da Murat Kurum'u, CHP mevcut belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'nu, İyi Parti Buğra Kavuncu'yu, Saadet Partisi Birol Aydın'ı, Zafer Partisi ise Azmi Karamahmutoğlu'nu aday gösterdi. Başak Demirtaş ise İstanbul'da aday olmayacağını bildirdi.

Bu durum muhalif kesimden bazı isimleri kızdırırken, bazıları ise katıldıkları televizyon programlarında İstanbul'daki adayları yorumluyor.

Bunlardan biri ise anketçi Murat Gezici.

Muhalefete yakınlığıyla bilinen KRT TV'de katıldığı programda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını değerlendiren Gezici'nin Cumhur İttifakı'nın adayı Murat Kurum'dan övgülerle bahsetmesi dikkat çekti..

Murat Gezici, Kurum'un bakanlığı döneminde sel ve deprem gibi doğal afetlerde yaptığı hizmetlerle Türk toplumu tarafından kabul görülen ve sevilen biri olduğunu söyledi.

"MURAT KURUM TÜRK TOPLUMU TARAFINDAN KABUL GÖRÜLEN VE SEVİLEN BİR İSİM"

Ekrem İmamoğlu'nun ise 2019 yerel seçimlerinde gösterdiği rüzgarını kaybettiğini belirten Gezici, şu ifadeleri kullandı:

Her ne kadar eleştirilse de Murat Kurum geçmişte bürokratlık yapmış, bakanlık yapmış, deprem olduğunda, sel olduğunda, bir yangın olduğunda gösterdiği performans Türk toplumu tarafından kabul görmüştür.

Birçok araştırma şirketi Murat Kurum'u Türkiye'nin en çok güvenilen iki isminden biri olarak telaffuz etmektedir. Sayın Erdoğan boşu boşuna aday çıkarmadı.

"EN GÜÇLÜ ADAY, ÇOK CİDDİ BİR YARIŞ OLACAK"

Murat Kurum, uzun bir süredir Türk toplumu tarafından sevilmiş bir isimdir. Ve en güçlü adaydı. Çok ciddi bir yarış olacak.

Muhabir: NUSRET ODABAŞ