Süleyman Armıtdalı ile arkadaşı B.Ç. arasında kavga çıktı. Olay yerinden ayrılan B.Ç., durumu üvey babası Sebahattin İnce’ye anlattı. Kavganın yaşandığı yere giden Sebahattin İnce, Süleyman Armıtdalı'nı karnından bıçakladı. Yaralanan Armıtdalı, çevredekilerin ihbarıyla bölgeye gelen ambulansla Konya Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın ardından Sebahattin İnce Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Süleyman Armıtdalı, tedavi gördüğü hastanede dün öğle saatlerinde yaşamını yitirdi. Armıtdalı’nın cenazesi, otopsinin ardından yakınları tarafından teslim alınarak Saraçoğlu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

70525 (1)

Muş Varto'da tarım arazileri selden zarar gördü! Muş Varto'da tarım arazileri selden zarar gördü!

Olay, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde Sebahattin İnce'nin Süleyman Armıtdalı ile karşılaştığı, kısa süre konuştuktan sonra kameranın açısından çıktığında belinde bulunan bıçağı çıkarıp Armıtdalı'nı yaraladığı, daha sonra olay yerinden kaçtığı, Armıtdalı'nın yaralı halde Sebahattin İnce'nin peşinden koşmaya çalıştığı görüldü.

Olayın ardından gözaltına alınan Sebahattin İnce'nin üvey oğlu B.Ç.'nin ifadesine başvuruldu. B.Ç. ifadesinde, "Olaydan bir süre önce Süleyman, güneş gözlüğümü aldığı için kavga ettik. Birbirimize yumruk attık. Olayı babama anlattım, o da çok sinirlendi" dediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Sebahattin İnce, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: DHA