Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından Millet İttifakı’nın adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nun yenilgiyi görmezden gelerek genel başkanlığa devam etmesi parti içerisinde rahatsızlığa neden oldu. Kısa süre içerisinde CHP’de değişim sesleri yükseldi.

Bu değişim istediğini en net ifade eden isim İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olurken, geçtiğimiz günlerde açıklama yapan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, kurultayda genel başkanlık için aday olduğunu dile getiri.

AÇIKLAMALARI SES GETİRDİ

Adaylık açıklamasıyla birlikte yaptığı eleştiriler de dikkat çekti. Dün akşam TV100’de yayınlanan canlı yayına katılan Özgür Özel, "Resmen ittifak olmadığımız ama oy aldığımız seçmenlerde örneğin Doğu ve Güneydoğu illerindeki seçmenlerde de imzalanmış bir gizli protokol ve o protokoldeki vaatler üzerinde de bir takım gönül kırıklıkları var" sözlerine açıklama getirdi.

Özgür Özel, Almanya Sosyal Demokrat Partisi'nin kongresine katıldı Özgür Özel, Almanya Sosyal Demokrat Partisi'nin kongresine katıldı

Programda konuk olan hukukçu Dr. Rezan Epözdemir, tv100.com Yazarları Barış Yarkadaş ve Hacı Yakışıklı, GENAR Araştırma Başkanı İhsan Aktaş;  Erdoğan Aktaş Özel’in sözlerini yorumladı.

GİZLİ PROTOKOLDEN KASIT NEYDİ?

Özgür Özel, yapmış olduğu açıklamada sözleriyle ilgili "Gizli protokol derken, Zafer Partisi’yle imzalanan protokolü kastettim. İttifak olmadığımız ama oy aldığımız seçmeni küstürdüğümüzü ifade ettim" diye konuştu.