Tuğçe Huy - Diriliş Postası 

Euphoria'nın yıldızı Hunter Schafer, ünlü bilimkurgu yazarı Philip K. Dick'in Do Androids Dream of Electric Sheep? kitabından türetilen film serisinin devamı niteliğindeki Blade Runner 2099 dizisine katıldı. Schafer, dizide Cora karakterini canlandıracak.

Dizinin ilk başrol oyuncusu olarak duyurulan Oscarlı aktris Michelle Yeoh, Olwyn karakterini canlandıracak. Yeoh, Everything Everywhere All at Once, Star Trek: Discovery ve Crouching Tiger ve Hidden Dragon gibi filmlerle tanınıyor.

Michelle Yeoh Blade Runner 2099 Dizisinde Basrol Olacak 662X372

Blade Runner 2099'un konusu şöyle: 2099'un Los Angeles'ında hayatı boyunca kaçak olarak yaşamış olan Cora, çeşitli kimlikler benimsemek zorunda kalmış bir bukalemun. Cora, kardeşine güvenli bir gelecek sağlamak amacıyla son bir kimliğe bürünür ve hayatının son dönemlerindeki bir Blade Runner olan Olwyn ile işbirliği yapmak zorunda kalır. İkili, yeniden doğmaya çalışan bir şehir için varoluşsal bir tehdit oluşturan genişleyen bir komploya çekilir.

Tenceredeki kızgın yağa su döken adamın vücudu yandı Tenceredeki kızgın yağa su döken adamın vücudu yandı

Hunter Schafer Blade Runner 2099 Basrolu 662X372

Dizinin yönetmeni Jonathan Van Tulleken (Shogun, Upload The Changeling), yazar, yaratıcı ve showrunnerı ise Silka Luisa (Shining Girls).

Blade Runner 2099, 2025 yılında Prime Video'da yayınlanacak.

Editör: Tuğçe Huy