Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir televizyon programında açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in eleştirilerine sosyal medya hesabı X üzerinden sert sözlerle yanıt verdi. Özel'in, 2018'deki cumhurbaşkanlığı seçimi gecesinde nerede olduğunu sorgulamasına karşılık İnce, "Bunu, sana 'Çırağım' diyen ustana sor. Sen bilmezsin, o dönemler çıraktın. Sistemin nasıl çöktüğünü o sana anlatsın" şeklinde konuştu.

"BÜTÜN GECE ORTADAN KAYBOLDU"

Özel, "2018 cumhurbaşkanlığı seçiminde adayın, 'Gideceğim YSK'nın önünde olacağım' deyip, bütün bir gece ortada olmamasının özellikle gençler üzerinde travmatik bir durum vardı." ifadelerini kullandı.

Özel'in sözlerinin ardından İnce'nin sosyal medya üzerinden şöyle tepki verdi:

"Özgür Özel, 2018 seçim gecesinde nerede olduğumu sormuşsun dün. Bunu, sana 'Çırağım' diyen ustana sor. Sen bilmezsin, o dönemler çıraktın. Sistemin nasıl çöktüğünü o sana anlatsın." 

"Özgür Özel, bana sorduğun 2018 seçim gecesinde sen neredeydin? HDP’nin barajı geçtiğini öğrenince sevinç naraları atıp havalara zıplayan sen değil miydin?"

NE OLMUŞTU? 

Yeni haftada sıcaklık mevsim normallerinin üstüne çıkacak Yeni haftada sıcaklık mevsim normallerinin üstüne çıkacak

Eski CHP'li ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 24 Haziran 2018'de gerçekleşen seçimlerde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı oldu. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce yüzde 30,64, Erdoğan ise 52,59 oy oranı yakalamıştı.

Büyük seçim kampanyasının ardından sandıktan umduğunu bulamayan İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın galibiyetinin artından sessizliğe bürünmüş ve bu süreç tepkilere neden olmuştu. 

Öte yandan seçim gecesi sessizliği dikkat çeken Muharrem İnce'nin gazeteci İsmail Küçükkaya'ya attığı "adam kazandı" mesajı da yine büyük tepki toplamış ve günlerce konuşulmuştu. 

İnce'nin tepkisinin ardından CHP Milletvekili Engin Altay, Sinop'ta düzenlenen bir mitingde CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i kürsüye davet ederken, "Şimdi Genel Başkanımız, düne kadar benim çırağım olan Özgür Özel" şeklinde ifadeler kullanmıştı. 

Editör: Nurcan Çalışkan