Curtice, Muhafazakar Parti'nin vahim anket sonuçlarını tersine çevirme konusunda çok az umudunun  olduğunu söyledi

Bir azınlık hükümeti müzakeresi için İşçi Partisi'nin çok daha güçlü bir konumda olacağı konusunda uyaran Curtice, muhtemelen DUP dışında Muhafazakarların Avam Kamarası'nda hiç dostu olmadığını söyledi.

Japonya’da 5 büyüklüğünde deprem Japonya’da 5 büyüklüğünde deprem

Bir sonraki seçimde istifa edecek olan iki kabine bakanının istifasının ardından kuşatılmı Muhafazakarlar üzerinde daha fazla baskı oluşturacak .

Robert Halfon beklenmedik bir şekilde beceri, çıraklık ve yüksek öğrenim bakanlığından istifa ederken,  James Heappey  genel seçimlerde parlamentodan  çıkmadan önce silahlı kuvvetler bakanlığı görevinden ayrılma niyetini açıkladı.

İstifalar, Muhafazakarlar için yapılan bir dizi korkunç kamuoyu yoklamasının ardından geldi. En son Telegraph -Savanta anket takipçisi, Liz Truss'un kendisini görevden almak zorunda bırakan felaket niteliğindeki mini bütçesinin ardından Toryleri en düşük notlara yerleştirdi. 

İşçi Partisi'nin sürekli olarak 20 puanlık bir farkla önde olması, partinin zafere ulaşıp bir sonraki hükümeti kuracağı yönündeki spekülasyonları artırıyor.

Avam Kamarası tatile girerken ve 2 Mayıs'ta yerel konsey seçimleri yaklaşırken Rishi Sunak şimdiye kadarki en büyük mücadelesine hazırlanıyor .

Ülke, yerel meclis fonlarının tükenmesi, yaşam pahalılığı ve iktidar partisine yönelik hoşnutsuzluk karşısında geri adım atarken partisi büyük kayıplarla karşı karşıya kalacak.

Sunak, yerel seçim kampanyasını hafta başında başlattı ve İşçi Partisi lideri Keir Starmer'a seçmenleri "kibirli bir şekilde" kabul ettiği ve "10 numaraya girebileceğini varsaydığı" için saldırdı.

Ancak Colin Rallings ve Michael Thrasher tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, Muhafazakar Parti'nin kayıplarının "kaçınılmaz" olduğunu ve partinin "NEV'nin (ulusal eşdeğer oy payı) %30'un altına düşürdüğü 2023'teki kötü performansını tekrarlaması halinde) kaybetmeye hazır olduklarını" ortaya koydu.

NEV, belirli bir seçim grubunda kullanılan oyları, o yıldaki yarışmaların modelini dikkate alacak şekilde ayarlıyor ve ülke çapındaki oy tercihlerinin anlık görüntüsünü sağlıyor. Bazı anketörler tarafından genel seçimler arasında ulusal siyasi görüşü ölçmek için kullanılıyor.

Kaynak: Haber Merkezi