Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD'ın arka arkaya yaptığı uyarıların ardından İstanbul'da dün sabah saatlerinden itibaren kuvvetli bir yağış ve fırtına şehri etkisi altına aldı. Sağanak bugün kar yağışına dönüşürken şehirde yer yer kar yağışı kendini gösteriyor. Vali Davut Gül ise yağmurun ve fırtınanın akşam saat 22.00'ye kadar devam edeceğini açıkladı.

YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ

İstanbul'da yağış ve fırtınanın etkisiyle kentin bazı noktalarında ağaçlar devrildi, inşaat alanında toprak kayması meydana geldi. Kentte fırtına olumsuzluklara neden oldu.

Göktaş: Kadınların çalışma yaşamında aktif olmaları toplumun gelişmişlik düzeyini etkiler Göktaş: Kadınların çalışma yaşamında aktif olmaları toplumun gelişmişlik düzeyini etkiler

İBB EKİPLERİ HAZIR BEKLİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamada, dünden itibaren etkili olan yağışlar neticesinde kentin farklı bölgelerinde metrekareye 30 ile 82 kilogram aralığında yağış düştüğü, saat 09.00 itibarıyla en fazla yağışın Beykoz (82 kg/m2), Ümraniye (72,2 kg/m2), Sancaktepe (70,3 kg/m2) ve Sarıyer (70 kg/m2) ilçelerinde ölçüldüğü kaydedildi.

Fırtına ve yağış nedeniyle yaşanan olumsuzluklara karşı belediyenin 5 bin 45 personel, 2 bin 104 araç ve iş makinesiyle hazır olduğu belirtilen açıklamada, dün sabah saatlerinden itibaren su baskını, göllenme, rögar taşması, yol çökmesi ve ağaç devrilmesi gibi 2 bin 921 ihbara müdahale edildiği, ekiplerin halihazırda çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Açıklamada, Hadımköy yolu ve Beykent bölgesinde kar yağışı nedeniyle buzlanma ihtimaline karşı ekiplerin tuzlama çalışması yaptığı belirtildi.