Türkiye sandık başına gitti.

Vatandaşlar, 5 yıl boyunca şehrini, ilçesini ve mahallesini emanet edeceği kişileri belirledi.

Sonuçların en çok merak edildiği İstanbul'un birçok ilçesinde belediyeler el değiştirdi.

İstanbul'da el değiştiren ilçeler

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul'da toplamda 12 ilçe el değiştirdi.

İşte el değiştiren ilçeler:

Silivri, MHP'den CHP'ye
Çatalca, AK Parti'den CHP'ye
Eyüpsultan, AK Parti'den CHP'ye
Beyoğlu, AK Parti'den CHP'ye
Bayrampaşa, AK Parti'den CHP'ye
Üsküdar, AK Parti'den CHP'ye
Tuzla, AK Parti'den CHP'ye
Beykoz, AK Parti'den CHP'ye
Çekmeköy, AK Parti'den CHP'ye
Sancaktepe, AK Parti'den CHP'ye
Şile, AK Parti'den CHP'ye
Gaziosmanpaşa, AK Parti'den CHP'ye geçti.

Adalar Belediyesi

CHP - Ali Ercan Akpolat
Arnavutköy Belediyesi

AK Parti - Mustafa Candaroğlu
Ataşehir Belediyesi

40 yıllık muhtar görevini törenle teslim etti 40 yıllık muhtar görevini törenle teslim etti

CHP - Onursal Adıgüzel
Avcılar Belediyesi

CHP - Utku Caner Çaykara
Bağcılar Belediyesi

AK Parti - Abdullah Özdemir
Bahçelievler Belediyesi

AK Parti - Hakan Bahadır
Bakırköy Belediyesi

CHP - Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu
Başakşehir Belediyesi

AK Parti - Yasin Kurtoğlu
Bayrampaşa Belediyesi

CHP - Hasan Mutlu
Beşiktaş Belediyesi

CHP - Rıza Akpolat
Beykoz Belediyesi

CHP - Alaattin Köseler
Beylikdüzü Belediyesi

CHP - Mehmet Murat Çalık
Beyoğlu Belediyesi

CHP - İnan Güney
Büyükçekmece Belediyesi

CHP - Hasan Akgün
Çatalca Belediyesi

CHP - Erhan Güzel
Çekmeköy Belediyesi

CHP - Orhan Çerkez
Esenler Belediyesi

AK Parti - Mehmet Tevfik Göksu
Esenyurt Belediyesi

CHP - Ahmet Özer
Eyüpsultan Belediyesi

CHP - Mithat Bülent Özmen


Fatih Belediyesi

AK Parti - Mehmet Ergün Turan

Gaziosmanpaşa Belediyesi

CHP - Hakan Bahçetepe


Güngören Belediyesi

AK Parti - Bünyamin Demir


Kadıköy Belediyesi

CHP - Mesut Kösedağ


Kağıthane Belediyesi

AK Parti - Mevlüt Öztekin


Kartal Belediyesi

CHP - Gökhan Yüksel


Küçükçekmece Belediyesi

CHP - Kemal Çebi


Maltepe Belediyesi

CHP - Esin Köymen


Pendik Belediyesi

AK Parti - Ahmet Cin


Sancaktepe Belediyesi

CHP - Alper Yeğin


Sarıyer Belediyesi

CHP - Mustafa Oktay Aksu


Silivri Belediyesi

CHP - Bora Balcıoğlu


Sultanbeyli Belediyesi

AK Parti - Ali Tombaş


Sultangazi Belediyesi

AK Parti - Abdurrahman Dursun

Şile Belediyesi

CHP - Özgür Kabadayı


Şişli Belediyesi

CHP - Resul Emrah Şaha


Tuzla Belediyesi

CHP - Eren Ali Bingöl:


Ümraniye Belediyesi

AK Parti - İsmet Yıldırım


Üsküdar Belediyesi

CHP - Sinem Dedetaş


Zeytinburnu Belediyesi

AK Parti - Ömer Arısoy

Editör: Nusret Odabaş