İstanbul'da hava koşulları nedeniyle Şile'de okullar tatil edildi. Meteoroloji ve AFAD'ın uyarılarının ardından İstanbul'da dün sabah saatlerinden itibaren kuvvetli bir yağış ve fırtına şehirde yaşayan vatandaşları zor durumda bıraktı.

Sağanak bugün kar yağışına dönerken kentin birçok ilçesinde kar yağışı etkili oldu. Vali Davut Gül ise yağmurun ve fırtınanın akşam saat 22.00'ye kadar devam edeceğini ifade etti.

BİR İLÇEDE OKULLAR TATİL

Şile'de etkili olan fırtınanın ardından bir günlüğüne ilçede okulların tatil olduğu ifade edildi. 

Valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İstanbul'da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile'de 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Bu karara paralel olarak Şile'deki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım'da idari izinli sayılacaktır."

Bingöl’de Yeni Doğan Canlandırma Eğitimleri başladı Bingöl’de Yeni Doğan Canlandırma Eğitimleri başladı

ŞİLE'DE DERE TAŞTI

İstanbul'da beklenen sağanak yağış ve fırtınanın ardından Şile Ağva Merkez Mahallesi'nde bulunan Yeşilçay Deresi’nde taşma meydana geldi. Dere suyunun aniden yükselmesi çevredekiler paniğe kapıldı. Yaşanan taşkın sonrası dere bölgesi sular altında kalırken, bölgedeki restoran ve kafelerde hasar meydana geldi.

Yaralanan ya da mahsur kalanın olmadığı taşkın sonucu bölgedeki iş yerleri kullanılamaz hale geldi. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye gelen Şile Belediyesi ekiplerinin suyu tahliye ve temizlik çalışmaları sürüyor.