Muhabir – Gökhan Erek

İYİ Parti’de ipler kopmaya devam ediyor.  Hemen hemen her gün yeni bir iddia ve bir gelişme ile dikkatleri üzerine çeken İYİ Parti’deki istifaların önü arkası kesilmiyor. 14 ve 28 Mayıs seçimlerinden alınan yenilginin ardından, CHP ile ilişkileri koparan İYİ Parti, yerel seçimlere sayılı aylar kala, kendi içinde yaşadığı problemlerle siyaset arenasında en fazla konuşulanlarından olmayı sürdürüyor.

İSTİFA FURYASI DEVAM EDEBİLİR!

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi bugün kaleme aldığı yazısında İYİ Parti’deki istifa furyasının bu hafta da devam edebileceğini belirterek,  “Eski bakanlardan İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu’nun istifa edeceği söyleniyor. İstifa edeceği söylenen İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz ise, İstanbul’daki toplantıda kürsüye çıkıp, ‘Bir yere gitmiyorum. Partimdeyim’ diye bir konuşma yapmış. Seyithan İzsiz’in şimdilik istifa etmeyeceği ama uzun vadede partide kalıcı olmayacağı söyleniyor.

Kim istifa eder kim etmez ben işin orasında değilim.” şeklinde konuştu.

MERAL AKŞENER KOLTUĞUNDAN OLABİLİR!

Seçimlerden sonra İYİ Parti’nin, kan kaybetmeye devam ettiğini hatırlatan Selvi,  “Kriz giderek derinleşiyor. İYİ Parti bu hava içinde yerel seçimlere gidiyor. Akşener, partiyi toparlayamazsa yerel seçimde büyük bir hüsran yaşayabilir. Cumhurbaşkanlığı seçimleri Kemal Kılıçdaroğlu’nu tasfiye etti, yerel seçimde yaşanacak bir ağır bir yenilgi Meral Akşener’i koltuğundan edebilir. Benden uyarması.” ifadelerini kullandı.

AK Parti'de İBB adaylığı için öne çıkan 2 isim! Kimler aday oldu? AK Parti'de İBB adaylığı için öne çıkan 2 isim! Kimler aday oldu?