Türkiye, yerel seçimlere gidiyor…
31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kaldı. Partilerin adaylarını tanıtmasıyla beraber seçim çalışmaları hız kazandı. Peki Kadıköy belediye başkan adayları kimler? Kadıköy belediye başkan adayları nereli, kaç yaşında? Detaylar, haberin devamında…

AK PARTİ KADIKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VELİ ARSLAN KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı ile görüştü

1977 İstanbul doğumlu Veli Arslan Tokat kökenli bir aileye mensuptur. Meslek hayatına 1989 yılında gümrük saha elemanı olarak adım atan Veli Arslan çeşitli şirketlerde yöneticilik pozisyonlarında çalıştı. 2008 yılında kendi gümrük işletmesini kurarak iş dünyasındaki yerini sağlamlaştıran Veli Arslan, AK Parti Kadıköy ilçe belediye başkan adayı olarak belirlendi.

2019 Yılında Ataşehir Meclis Üyesi olan Veli Arslan’ın 31 Mart 2024 yerel seçim görevi başladı. 2023 Genel Seçimlerinde Milletvekilliği için görevinden istifa eden Veli Arslan, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için Ak Parti tarafından Kadıköy İlçe Belediye Başkanı olarak gösterildi.

Kadıköy için çalışmalara belediye başkan adayı gösterildiği andan itibaren başlayan ve aslen Tokat Erbaalı olan Arslan, aynı zamanda da bir alevi vatandaşı.

CHP KADIKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FATİH MEHMET MAÇOĞLU KİMDİR?

1968 yılında Tunceli’de doğan Fatih Mehmet Maçoğlu, Türkiye’nin ilk Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi belediye başkanı olarak bilinir. Mesleki hayatına sağlık sektöründe başlayan Maçoğlu, uzun yıllar Tunceli Devlet Hastanesinde sağlık memuru olarak görev yapmıştır. 2014 yılında, Tunceli’nin Ovacık ilçesinden belediye başkanı olarak seçilmesiyle siyasi kariyerine adım atmıştır.

Maçoğlu, 2014 yerel seçimlerinde aldığı %36,1’lik oy oranıyla Ovacık belediye başkanlığını kazandı ve Türkiye’nin ilk TKP’li belediye başkanı unvanını elde etti. Görev süresi boyunca sosyal ve ekonomik politikalarıyla dikkat çekti. Maçoğlu, yerel halkın ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştirmesi ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla tanınır.

Kaynak: HABER MERKEZİ