Tek telefonla değişen hayat! Anne artık beraber gezebilecek miyiz? Tek telefonla değişen hayat! Anne artık beraber gezebilecek miyiz?

Tuğçe Huy - Muhabir 

Ancak son olarak Marvel filmi Ant-Man and the Wasp: Quantumania’da Wasp rolüyle izleyici karşısına çıkan 44 yaşındaki oyuncu, artık vaktini ailesi, yazarlık ve insani yardım faaliyetlerine ayırmak istediğini belirtti.

Lilly, emeklilik kararını Instagram hesabından paylaştığı bir video ile duyurdu. Lost dizisinin setinden 2006 yılına ait bir videoda "10 yıl sonra kendisini nerede görmek istediği" sorusuna "emekli bir oyuncu", "aile sahibi", "yazar" ve "insanların hayatlarını insani bir şekilde etkileyen biri" yanıtlarını verdiği anlar yer alıyordu. Oyuncu, hayranlarına veda ederken, "Bugün vizyonumu gerçekleştirirken sevinç ve memnuniyetle doluyum. Tanrı’ya şükürler olsun, bana verdikleri için minnettarım" ifadelerini kullandı.

Kariyeri boyunca birçok başarılı projeye imza atan Lilly, en çok Lost dizisindeki Kate Austen rolüyle tanındı. Dizide 6 sezon boyunca 121 bölümden 108'inde yer alan oyuncu, performansıyla 2006 yılında Screen Actors Guild Ödülü’ne layık görüldü. Lilly, ayrıca The Hurt Locker (2010), The Hobbit: The Desolation of Smaug (2014) ve South of Heaven (2021) gibi filmlerle de dikkat çekti.

Marvel Sinematik Evreni’ne 2015 yılında Ant-Man filmiyle katılan Lilly, Wasp karakteriyle büyük beğeni topladı. Son olarak 2023 yapımı Ant-Man and the Wasp: Quantumania filminde yer alan oyuncu, şimdilik sektöre veda etti. Lilly, Variety’ye verdiği röportajda, "Aslında son üç yıldır oyunculuğa ara vermiş durumdayım. Bu süre iş dünyasının dışında bana derin bir tatmin ve sevinç getirdi" dedi.

Emeklilik kararını Instagram'dan duyuran Lilly, bu süreçte insani yardım çalışmalarına ve yazarlığa odaklanacağını belirtti. Oyuncu, "Yarın ya da iki yıl sonra geri dönebilirim. Ya da asla dönmeyebilirim. Ama şu an için sektörde aktif olarak herhangi bir proje içinde değilim ve kimseye karşı herhangi bir sözleşme yükümlülüğüm yok" ifadeleriyle gelecekte geri dönüş kapısını açık bıraktı.

Evangeline Lilly’nin emeklilik kararı hayranlarını üzse de, oyuncu kariyerinde birçok başarılı projeye imza atmış ve izleyiciler üzerinde kalıcı bir etki bırakmış durumda. Lilly, oyunculuk dışındaki yeni hedefleriyle hayatına yeni bir yön vermeye hazır olduğunu belirterek, "Yeni bir sezon geldi ve HAZIRIM… ve MUTLUYUM" diyerek sözlerini noktaladı.
 

Editör: Tuğçe Huy