Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Merve Şebnem Oruç, NTV ekranlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında 'değişim sinyali' mesajlarını değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısından önce de vurguları olduğunu belirterek şunları söyledi;

"İsimler elbette politika belirleyiciler, o yüzden isimler önemli. Son grup toplantısında zikredilenlerden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başka vurguları da oldu. Ben isimleri tenzih ediyorum ancak kensinin de bildiği gözlemlediği, duyduğu bazı konular vardır. 4 yıllık sürece de bir vurgu yapılıyor. Bu seçimin sonrasında herkesin yaptığı bir yorum vardı, 'ekonomi' vatandaşın ilk mesajdı. Bununla beraber bir tek bu bahaneye sığınamayız.

'HATAY ÖNEMLİ BİR GÖSTERGE'

Barış Boyun soruşturmasında yeni detaylar: Evinde suikast listesi çıktı! Barış Boyun soruşturmasında yeni detaylar: Evinde suikast listesi çıktı!

AK Parti'nin Hatay zaferinin önemli bir gösterge olduğunu ifade eden Oruç, "Cumhurbaşkanı Erdoğan Hatay örneğini ikinci kez verdi. Hatay deprem yaşamış bir yer olmasına rağmen, AK Parti'nin oradaki başarısının tek bir bahaneye sığınılamayacağını, farklı çalışmalar yapılırsa vatandaşın gönlünün tekrar kazanılabileceği gösterdiğini düşünüyor.  Gerekli yerlere sadece pansuman değil, ciddi değişiklikler yapılması gerektiğini düşünüyor. Yaklaşık 25 yaşına varmış bir partiden bahsediyoruz. Yaşı büyük olanlar için AK Parti, hala yeni bir parti olarak görünüyor, ancak yaşlanıyor. Kendinizi sürekli yenilemeniz gerekiyor.  Uzun vadeli planlama, analiz ve sonrasında bir mimariyi gerektiriyor" dedi.

Editör: Ela Duyar