Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi, ilk saatlerde Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun ve Ordu çevreleri, öğle saatlerinden sonra Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Gece saatlerinde Muğla ili ile Antalya'nın batı kıyılarında yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinin yüksekleri ile gece saatlerinde Batı Akdeniz'in Toroslar mevkiinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı değerlendiriliyor.

Acun Ilıcalı duyurdu: Mesut Özil Survivor’a mı gidiyor? Acun Ilıcalı duyurdu: Mesut Özil Survivor’a mı gidiyor?

MEVSİM NORMALLERİNİN ÜSTÜNDE GÖRÜLEBİLİR

Hava sıcaklığının yurdun batı kesimlerinde mevsim normalleri civarında, doğusunda normallerinin 3-5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve doğu, Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:
Ankara: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 9
İstanbul: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 11
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı 15
Adana: Parçalı ve çok bulutlu 18
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde batı kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 19
Samsun: Çok bulutlu, ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı 17
Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15
Erzurum: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 4
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 13

Kaynak: İHA