AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar'da öğrenci ve öğretmenlerle buluştu. Kurum, burada Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın'ın anısına çekilen 'Aybüke: Öğretmen Oldum Ben' adlı filmi öğrenci ve öğretmenler ile birlikte izledi.

“PKK TERÖRİSTLERİNE İNLERİNİ DAR EDECEĞİZ”

Murat Kurum, gösterimin ardından yaptığı konuşmada, "Aybüke öğretmenimiz şehit oldu. Bir al yazması bir de sazı kaldı. Ama her salonda, her kütüphanede, her okulda, her öğrencimizde 85 milyon kardeşimizde hatıraları, anıları, verdiği mücadele kaldı. Şehitlerimiz sayesinde bizler buralardayız." diye konuştu. Türkiye'nin her bir karış toprağı için mücadele etmeye devam edileceğini dile getiren Kurum, "Öğretmenlerimizi şehit eden PKK teröristlerine inlerini dar edeceğiz." ifadesini kullandı.

"GENÇLERİMİZE YÜREKTEN İNANIYORUZ"

Kurum, gençlere en iyi eğitimleri alıp kendilerini en iyi şekilde yetiştirme tavsiyesinde bulundu.

"Aybükelerimiz için, Aybüke'nin annesi için, tüm şehitlerimizin anneleri, babaları için mücadelenizi sonuna kadar verin" diyen Kurum, şunları kaydetti:

"Bu ülkeyi, Mustafa Kemal Atatürk'ün hayal ettiği, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için, ülkemizi büyütmek, güçlendirmek için hep birlikte mücadelenizi sonuna kadar verin. En iyi eğitimleri alın, en iyi alanlarda kendinizi yetiştirin. Ülkemizi muasır medeniyet seviyesine sizler çıkaracaksınız. Biz, gençlerimize yürekten inanıyoruz ve gençlerimizle birlikte yol yürümeye devam edeceğiz."

Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile görüştü Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile görüştü

Filmin yapımcısı İsmail Demir, konuşmalarının ardından Murat Kurum'a çiçek takdim etti.

Gençlerin, Kurum'la fotoğraf çektirdiği programa, AK Parti İstanbul Milletvekili Şengül Karslı, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, AK Parti Bağcılar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Şahin ile bazı vatandaşlar katıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ